Працівникам Херсонського заводу почали виплачувати заборговану зарплату

Робітники отримали зарплату з жовтня 2008 року по лютий 2009 року. Однак затримку зарплати та індексацію ніхто компенсувати не планує.

На ООО "Херсонський машинобудівний завод" (ХМЗ) почали виплачувати борги з зарплати.

"На карткові рахунки працівників заводу надійшло в цілому 2 млн 830 тисяч грн. Це борги з зарплати починаючи з жовтня 2008 року і закінчуючи лютим 2009 року", - сказав голова незалежної профспілки ХМЗ "Петровець" Леонід Немчонок.

Водночас він зазначив, що власники ХМЗ не виконали вимоги трудового колективу в частині компенсації за затримку зарплати та індексації через інфляцію.

"Ми не отримали індексацій і компенсацій. До того ж, наприкінці січня людей необґрунтовано перевели на інший режим нарахування зарплати за простій заводу. Нараховують гроші за вимушений простій не повністю. Рахують як за 2-денний робочий тиждень. В результаті за лютий багато хто отримав всього по 280 грн", - сказав Немчонок.

За його словами, власники заводу не хочуть платити компенсації, оскільки "мають намір вирішити власні фінансові питання та інші зобов'язання за рахунок коштів, наданих Кабміном".

"Зараз потрібно вирішувати питання не лише з зарплатою, але і з подальшою роботою заводу. Ось, наприклад, ЗМІ розповідали про те, як український олігарх Віктор Пінчук допоміг морякам з "Фаїни". А чим ми гірші? Робочі теж вже як заручники. Хай їм теж допоможуть олігархи, якщо уряд зараз не може. 100 мільйонів грівень вистачить, щоб завод працював стабільно два роки", - вважає голова профспілки.

Нагадаємо, що з початку лютого працівники ХМЗ проводили акції протесту, вимагаючи виплати 5,5 млн грн боргів з зарплати.

3 лютого вони захоплювали адміністративну будівлю заводу, а 2 березня - одне з приміщень Херсонської облдержадміністрації.

3 березня прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко пообіцяла погасити борги з зарплати за рахунок транша в сумі 12 млн грн, перерахованих ХМЗ з Державного лізингового фонду.

Читайте також:

Фонд держмайна готовий повернути ХМЗ державі через суд

Прокуратура висунула звинувачення одному з керівників ХМЗ

Робітники Херсонського машзаводу захопили обладміністрацію

За невиплату зарплати у Херсоні порушили кримінальну справу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: