Працівники Херсонського машинобудівного заводу захопили підприємство

У вівторок працівники захопили Херсонський машинобудівний завод.

Сьогодні вранці працівники Херсонського машинобудівного заводу захопили один з корпусів підприємства, які вимагають націоналізації заводу без компенсації власникові і виплати заборгованості по зарплаті. Робочі мають намір утримувати будівлю до повного виконання їхніх вимог.

Як повідомляють очевидці подій, вранці співробітники ХМЗ прорвалися на територію підприємства, і, зламавши турнікети, зайняли адміністративну будівлю. Під час захоплення будівлі робочими ніхто не постраждав. Охорона підприємства серйозного опору не чинила. Ситуацію контролює вибрана вчора рада трудового колективу. Представники міліції біля будівлі поки не з'являлися.

Захоплення сталося наступного дня після несанкціонованої демонстрації в центрі Херсона, на яку вишли близько 300 робочих ХМЗ. Також стало відомо, що активну участь у виступах взяли представники ліворадикальних організацій.

Захоплення ХМЗ
Працівники захопили ХМЗ. Фото: samozahist.org.ua

Протестуючі стверджують, що зарплата на заводі не виплачується з вересня 2008 року, а заборгованість вже становить 4 млн. 478 тис. грн. За словами працівників заводу, на попередній зустрічі з дирекцією підприємства, їм заявили, що власники не збираються зберігати підприємство.

Кілька років тому ВАТ "Херсонські комбайни", був оголошений банкротом, і введений до складу ЗАТ “Херсонський машинобудівний завод”. За словами працівників, за останній час все більш-менш цінне майно було переоформлене і вивезене на Білоцерківський машинобудівний завод, який належить тим же власникам.

Зараз під загрозою звільнення на ХМЗ опинилися понад 900 співробітників. Щоб зберегти свої робочі місця вони готові "проводити найжорсткіші акції протесту", йдеться в заяві трудового колективу.

Читайте також:

Донецьк вимагає відставки Ющенка

У березні в Україні буде 3,5 млн. безробітних

У Іллічівському порту почався антиурядовий страйк

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: