Права українців нівелюються

Українські правозахисники відзначають погіршення ситуації з дотриманням прав людини в Україні через політичне протистояння.

Права українців нівелюються
УНІАН
Виконавчий директор УГСПЛ Володимир Яворський.
Українські правозахисники відзначають погіршення ситуації з дотриманням прав людини в Україні. Причиною цьому, як вони вважають, є тривале політичне протистояння.

В Україні погіршилася ситуація з дотриманням прав людини. Про це йдеться у щорічній доповіді правозахисників, яку в середу презентували в Києві. У доповіді зазначаються проблеми у сфері дотримання прав людини, вона також містить рекомендації щодо їх вирішення.

Найбільше права українців нівелюються в системі виконання покарань, кажуть правозахисники. Вони констатують, що в українських в’язницях збільшилися випадки катувань людей, а Уповноважена Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова не реагує на них, а займається лише політичними справами та піаром, наголошує президент правозахисного центру Ла Страда-Україна Катерина Левченко.

Вона зауважила: "Всі позитивні дії, які робить Уповноважена, не адекватні коштам, які суспільство витрачає на утримання цієї інституції". Загалом же на утримання офісу омбудсмена витрачається, за підрахунками правозахисниці, близько 20 мільйонів гривень.

Також представники громадських організацій наголошують на ситемному невиконанні владою рекомендацій правозахисників щодо прав людини на приватну сферу, зокрема йдеться про нові зразки закордонних паспортів, куди записуватимуться персональні дані людини – від відбитків пальців до її ідентифікаційного коду.

Виконавчий директор Української Гельсінської спілки Володимир Яворський переконаний, що зараз жодна політична організація в Україні не робить будь-яких кроків у наближенні до європейських стандартів у галузі дотримання прав і свобод людини.

"Рано чи пізно, якщо Україна буде здійснювати євроінтеграційний процес, то владі доведеться виконувати наші рекомендації, тому що вони базуються на міжнародному досвіді", - заявив директор УГС. На його думку, українським можновладцям слід повчитися ставленню до людини у своїх колег із сусідніх Польщі та Угорщини.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: