Правець прийшов на Львівщину: дитина в реанімації на межі смерті

Правець прийшов на Львівщину: дитина в реанімації на межі смерті

Правець прийшов на Львівщину: дитина в реанімації на межі смерті

Медики кажуть, що почастішання випадків захворювання – наслідок відмови від вакцинації.

На Львівщині другу добу медики борються за життя 8-річного Матвійка, який через звичайну подряпину заразився небезпечною хворобою — правцем. Рідні довго не підозрювали, що малюк інфікований, і до медиків звернулися, коли у хлопчика вже почалися судоми, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Під стінами реанімації чергує бабуся. Вона зараз виховує онука, адже батько з родиною не живе, а мати поїхала на заробітки за кордон. Кілька тижнів тому бабця з онуком поїхали на відпочинок у село. Там у саду Матвійко поранив ногу. "У нього почалися судоми. Я не могла зрозуміти, в чому справа, бо пальчик практично загоївся, рани відкритої не було. Я не знала, в чому причина. У мене п'ять дітей, розумієте, і з таким я не стикалася ніколи", - каже Марія Кобрин.

Львівські медики борються за життя маленького Матвійка, що заразився правцем

Львівські медики борються за життя маленького Матвійка, що заразився правцем

Хвороба розвивалася стрімко, і до лікарні дитину привезли уже в надзвичайно важкому стані. Медики діагностували правець. "Стан дитини погіршувався фактично щогодини з наростанням анабіологічного дефіциту. Дитина не реагувала адекватно на світло. В дитини був виражений тонус м'язів нижніх кінцівок, спини. Дитина вигиналася в дугу", - розповіла черговий лікар Віра Приймакова.

Зараз Матвійко в реанімації. Він підключений до апарату штучного дихання і перебуває у кризовому стані. Лікарі роблять усе можливе, але лік уже йде на години. Медики просять людей допомогти з пошуком необхідних препаратів. Кілька ампул спішно зібрали по всій країні. Їх доправили санавіацією. Але цього для порятунку хлопчика мало. "Сироватки потрібно 15 тисяч одиниць міжнародних на одне введення. Тобто йому треба одразу 5 ампул. Те, що мали, ми ввели, а далі по ситуації – ми не маємо тої вакцини. Ще використовується в тій ситуації протиправцевий імуноглобулін, якого в нас в Україні немає. Його привозять з-за кордону", - пояснив заступник головного лікаря Олександр Бурда.

Медики наголошують, що для глобального виправлення ситуації із випадками захворювання на правець необхідні щеплення. "За підсумками 2015 року, зареєстровано написаних 2437 відмов від профілактичних щеплень. Але на загал, якщо брати дітей до одного року, то щеплено в плановому порядку проти кашлюку, дифтерії і правця за підсумками 2015 року лише 24% дітей", - зізналася головний епідеміолог ДОЗ Львівської облдержадміністрації Наталія Тімко.

Правець для більш ніж половини хворих закінчується летально. Поки масових відмов від щеплень не було, ця хвороба стала в Україні рідкісною. Три випадки за місяць свідчать, що тепер це вже не так.

Кореспондент ТСН Степан Грицюк

Повʼязані теми:

Наступна публікація