Право чи обов'язок: в Україні жваво обговорюють заклик мера Чернігова до розмноження

Дискусія триває, і більшість усе ж схиляється до того, що посадовець зачепив недоречну тему.

Заява міського голови Чернігова, у якій він патріотизм прирівняв до кількості дітей у родині, викликала неабиякий ажіотаж і вже кілька днів обговорюється в соціальних мережах. Відгуки на неї можна зустріти дуже різні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Галина Кричковська має трьох дітей – Ясю, Андрійка і Віктора. Усі вони не просто бажані, а заплановані, бо їхня мама була єдиною дитиною, тож завжди мріяла про велику родину. "Усім оголосили на весіллі, що у нас буде четверо дітей, зараз троє", - зізнається вона. На її думку, для того, щоб мати багатьох дітей, потрібні не так гроші, як психологічна готовність. Але примусом її не досягти. "Це смішно – чути з вуст мера, що хтось там має чи не має народжувати якусь кількість дітей. Якщо любиш, дитина бажана, то нарождуйте і сімох, і двадцятьох", - вважає вона.

ВідеоГромадськість засудила заяву мера Чернігова про необхідність мати трьох дітей в кожній сім'ї

Богдана Стельмах із Запоріжжя, яка сповідує феміністичну ідеологію, впевнена, що жоден посадовець не може лізти в її особисте життя. Жінка сумнівається, що мірилом патріотизму є саме кількість дітей. "Ми ж не говоримо про те, як народити якомога більше дітей, і якомога більше було робочої сили. І мені ця заява міського голови Чернігова дуже подібна до того, як колись у гітлерівській Німеччині говорили, що жінкам потрібно збільшувати народжуваність для того, щоб збільшувати чисельність армії нацистської. Ну, це дуже схоже на ці заяви, і насправді це диктат родинам", - вважає вона.

Нардеп Юрій Тимошенко заклик чернігівського очільника навіть перевиконав – у нього дітей більше встановленої мером "норми". Але публічні заяви подібного штибу нардеп вважає недоречними. "У мене є четверо, і є надія, що будуть ще, бо моя дружина ще в тому віці, що дозволяє. Я не втрачаю надії і мрію, що буде і п'ята дитина..... Ну я такий, хтось може інший", - зізнається він. А от його колега по парламенту Вікторія Войціцька має одну дитину, але так само виступає за добровільність і суто батьківське право, а не обов'язок народжувати певну кількість дітей. "Це сакральне питання, і не треба політикам і можновладцям туди втручатися – скільки дітей, коли їх народжувати. Це має бути пріоритетом сім'ї. Це питання, до якого чіплятися абсолютно не треба", - переконана вона.

Фотогалерея У Києві в парку зібралися молоді мами, аби погодувати своїх немовлят грудьми (6 фото)

Рівень смертності в Україні досі перевищує народжуваність – торік населення України скротилося на понад 186 тисяч. Лише Київ, Рівненська та Закарпатська області показують позитивну динаміку. Водночас соціолог Людмила Малес твердить, що демографічна ситуація в Україні вже змінилася на краще. "У нас за останні десять років зріс коефіцієнт народжуваності, тобто кількість дітей на одну жінку, і навіть зросла тривалість життя на п'ять років. Тобто ми маємо позитивні тенденції, і що може зробити держава – зробити місто зручним, безпечним, перспективним для життя", - каже вона.

Як уже повідомлялося, міський голова Чернігова Владислав Атрошенко занепокоївся через низькі показники народжуваності і вирішив знайти шляхи вирішення проблеми, зокрема, через релігійні установи, вчителів, лікарів та інших людей, які "мають авторитет для суспільства". Мешканці Чернігова з ініціативи свого мера переважно сміються. "Не з нашим фінансовим становищем в Україні і Чернігові також, не з нашими заробітними платами", - каже жителька міста Емма.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Залиште свій коментар