Право на рух. Через бюрократію діти з інвалідністю не можуть півроку отримати візки

Упродовж двох тижнів у Мінсоцполітики пообіцяли затвердити ціни на нові візочки та виділити на них кошти.

Родини, які виховують дітей з інвалідністю, б'ють на сполох. Держава перестала забезпечувати їх інвалідними візками. У чергах за ними – сотні сімей, люди чекають уже понад півроку. Відтак, малеча, особливо з найтяжчими формами інвалідності, залишається без прогулянок на свіжому повітрі.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Родинам не відмовляли у візочках. Просто просили почекати. Спочатку місяць, а дійшло вже до півроку. Мовиться про підприємства, які виготовляють візки і співпрацюють із державою. Остання оплачує вартість, батьки отримують безкоштовно. Так мало би бути. Проте пояснювали: то не встановлена гранична ціна, то не визначений тип візка.

У Міністерстві соцполітики проблему визнають. Однак винятково з візочками, які розроблені цього року. Щоби їх купити, вони мають пройти сертифікацію і оцінювання вартості – усе ж бюджетні кошти. У відомстві пояснюють, що врегульовують це питання – вже підготували наказ про встановлення граничних цін на ці моделі візочків.

Однак у міністерстві звертають увагу на ще одну проблему – щоби продати новий і дорожчий товар, підприємства не завжди кажуть батькам про можливість без зайвого очікування отримати візок зразка, наприклад, минулого року. Звісно, дешевшого.

На підприємствах нові розробки пояснюють не жагою заробити більше, а побажаннями батьків – щоби були легші, зручніші та пристосованіші.

Так чи інакше, після уваги журналістів і сполоху батьків особливих діток вирішення проблеми таки вдалося прискорити. Упродовж двох тижнів у Міністерстві соцполітики пообіцяли затвердити ціни на нові візочки та виділити на них кошти.

Більше подробиць дивіться в сюжеті Івана Гребенюка, Олени Ваніної, Якова Носкова.

ВідеоБатьки дітей-інвалідів твердять, що держава перестала забезпечувати візками

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: