Твори мистецтва на анексований півострів передали співробітниці музею в Маріуполі.

Двох співробітниць краєзнавчого музею міста Маріуполя підозрюють у незаконній передачі на територію окупованого Криму 52 картин авторства відомих художників загальною сумою $ 1 млн 320 тис.

Про це повідомляє офіційний сайт прокуратури Автономної Республіки Крим.

"Прокуратурою Автономної Республіки Крим здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, за фактом заволодіння службовими особами КУ "Маріупольський краєзнавчий музей" 52 картинами державної частини Музейного фонду України", - йдеться в повідомленні.

Працівниці музею передали твори мистецтва до "Сімферопольського художнього музею". Жінкам оголосили підозру у вчиненні кримінального правопорушення за статтею 191 ККУ, що передбачає привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Зловмисницям загрожує позбавлення волі терміном від 7 до 12 років.

Найближчим часом правоохоронці також повідомлять про підозру громадянину, який допомагав у вчиненні правопорушення. Нині він перебуває на території анексованого Криму.
 
 
Нагадаємо, що у серпні цього року Інтерпол оголосив у міждержавний розшук 52 картини Музейного фонду України художників XVIII-XIX століття, які у березні 2014 року незаконно передали до музею Сімферополя. Серед вивезених експонатів - картини "Лунная ночь" Івана Айвазовського, "Дорога в лесу" Івана Шишкіна та "Болото" Ісаака Левітана.

Залиште свій коментар