Православні і греко-католики відзначають Водохреща

Цього дня Церква здійснює велике освячення води на честь того, що Господь Ісус Христос Своїм зануренням в Йордан освятив його води.

У вівторок, 19 січня, більшість православних віруючих світу, а також греко-католики відзначають свято Богоявлення.

Це свято встановлене як нагадування про хрещення Ісуса Христа, яке, як оповідає Євангеліє, зробив Іоанн Предтеча у водах Йордану, коли Спасителю було 30 років.

Свято Хрещення називають ще Богоявленням, тому що в момент занурення Христа у води Йордану Бог явив Себе людям як Святу Трійцю: голос Бога-Отця свідчив про Сина, Син Божий хрестився від рук Іоанна в річці Йордан, а Дух Святий у вигляді голуба зійшов на Сина.

Цього дня Церква здійснює велике освячення води на честь того, що Господь Ісус Христос Своїм зануренням в Йордан освятив його води.

Богоявленську святу воду православні християни шанують як велику святиню і зберігають цілий рік - до наступного свята Хрещення. Її п'ють, кроплять нею житла. Вважається, що водохресна вода зцілює від хвороб і страстей.

До цього дня існує благочестива традиція влаштовувати "йордані" - хрестоподібні ополонки в льоду річок, озер і ставків і освячувати їх. Багато віруючих в хрещенські дні купаються в освячених ополонках, хоча цей звичай Церква не вважає обов'язковим.

Читайте також:

Напередодні Водохреща православні відзначають Святвечір

У Тернополі встановили найбільший в Україні різдвяний вертеп

Іспанія відзначає перше велике свято в новому році - День трьох волхвів

Найяскравіші моменти зустрічі 2010-го в світі

ВідеоПравославні і греко-католики відзначають Водохреща

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: