Православні відзначають Благовіщення

Благовіщення – день, коли Пресвятій Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив їй благу вість про майбутнє народження сина, який стане Спасителем усього світу.

Православні всього світу відзначають одне з 12 головних церковних свят – Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Про те, де і як вперше з`явилося свято, невідомо. Перші відомості про Благовіщення відносяться до 560 року, коли імператор Юстініан вказав дату святкування Благовіщення - 25 березня (7 квітня за новим стилем). Католики святкують Благовіщення 25 березня.

Благовіщення – день, коли Пресвятій Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив їй благу вість про майбутнє народження сина, який стане Спасителем усього світу. За переказами, в руках архангел тримав білу лілію - символ чистоти і непорочності, яка зображена на всіх іконах Благовіщення.

Події Благовіщення описані єдиним євангелістом - апостолом Лукою. У Євангелії він повідомляє, що в 6-й місяць після зачаття праведною Єлисаветою святого Іоанна Предтечі Гавриїл був посланий Богом до Назарета до Діви Марії зі звісткою про прийдешнє народження від неї Спасителя світу: "Ангел, увійшовши до Неї, сказав: "Радій, Благодатна! Господь з Тобою; благословенна Ти між дружинами..." .

Згідно з церковним переказом, в той момент, коли Діві Марії з`явився Архангел Гавриїл, вона читала книгу пророка Ісаїі, а саме - слова про народження Месії. "Я готова стати останньою служницею у тієї, яка удостоїться народити Месію", - думала вона.

Цього дня було заведено відпускати птахів на волю. Ця традиція символізує звільнення душі від гріхів і святість помислів у таке світле свято.

Благовіщення вважають святом весни і загального благоденства в природі.

Зі святом пов`язано багато народних прикмет: цього дня не можна виконувати будь-яку домашню роботу. Навіть "птах гнізда не в`є цього дня" - казали наші предки.

Вважається, що на Благовіщення і Великдень в пеклі не мучать грішників.

Також цього дня прийнято було спалювати старі речі, обкурювати хати і хліви, щоб уберегти від хвороб себе і свійських тварин. За народним повір’ям, на Благовіщення не можна вдягати новий одяг, інакше його порвеш або зіпсуєш.

Читайте також:

Світле свято Великодня у світі

Великодній стіл-2010 подорожчав на 20%

Україна святкує Великдень

ВідеоПравославні відзначають Благовіщення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: