Православні та греко-католики відзначають Вербну неділю

За християнським вченням, цього дня Ісус Христос, за декілька днів до своїх хресних страждань, в’їхав до Єрусалима на віслюку. Люди встеляли дорогу перед ним пальмовим листям.

Православні та греко-католики сьогодні, 17 квітня, за тиждень до Свята Світлого Христового Воскресіння - Великодня, святкують Вербну неділю. Свято ще називають Входом Господнім до Єрусалиму.

За християнським вченням, цього дня Ісус Христос, за декілька днів до своїх хресних страждань, в’їхав до Єрусалима на віслюку. Люди, славлячи його, встеляли дорогу перед ним пальмовим листям.

Оскільки в Україні пальми не ростуть, то їх замінили гілками верби. Це дерево здавна шановане серед українців, оскільки першим сповіщає про прихід весни і має цілющі властивості.

На Вербну неділю в усіх церквах відбувається урочистий обряд посвячення вербних гілок. Вважається, що вони при цьому набувають магічних властивостей. Повішена на покутті освячена вербова гілка оберігає оселю від блискавок. Дехто робить із листочків верби настоянку, яка має лікувати від головного болю, шлункових недуг, загоює рани, знімає жар і зцілює домашніх тварин.

Селяни встромляли гілочки верби на городі. Вважається, що таким чином город буде захищений від буревіїв, граду, сильних дощів і врожай буде цього року вдалим.

Виходячи з церкви у Вербну неділю, люди торкалися один одного лозою, кажучи: "Не я б`ю, лоза б`є, віднині за тиждень буде Великдень".

Читайте також:

Розшифровані таємні тексти про останні роки життя Ісуса Христа

Папа Римський зняв з євреєв провину за розп'яття Христа

У Польщі побудували найвищу у світі статую Ісуса Христа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: