Правосуддя, корупція або тероризм і надзвичайні ситуації: у яких сферах українці вбачають найбільші загрози

Правосуддя, корупція або тероризм і надзвичайні ситуації: у яких сферах українці вбачають найбільші загрози

Фото: УНІАН

Відносно краще оцінили соціальний захист та від терористичних загроз.

Українці вважають себе найменш захищеними у сфері правосуддя, а також від корупції. Натомість найкраще наші громадяни оцінили захист від надзвичайних ситуацій.

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" 26-28 березня.

Так, з-поміж сфер безпеки громадян найкраще оцінили захист від надзвичайних ситуацій (добре або задовільно оцінили 59% опитаних). Відносно краще також оцінили захист від терористичних загроз (48%) та соціальний захист (50%).

Безпеку на дорогах добре або задовільно оцінили 47% опитаних, безпеку життя та майна громадян – 43%, охорону здоров’я – 40%, захист прав людини – 39%, екологію – 37%, захист від епідемій – 34%. Захист у сфері нелегальної міграції добре або задовільно оцінили 40% респондентів, водночас, чверть не змогли дати жодної оцінки.

Натомість найменш захищеними громадяни себе вважають у сфері правосуддя (добре або задовільно оцінили 26% опитаних), а також від корупції (12%).

"Захист в усіх сферах краще оцінюють молодші опитані. Винятком є сфери екології та захисту від корупції, де оцінки майже однаково низькі в усіх вікових категоріях. Є відмінності і за територіальною ознакою: наприклад, захист від терористичних загроз має кращі оцінки там, де він є більш актуальним, – у великих містах, для киян та жителів східних областей", - сказано у пресрелізі за результатами опитування.

Також в обласних центрах краще оцінюють безпеку на дорогах, а соціальний захист й правосуддя – навпаки краще оцінили у менших поселеннях. Екологію, захист від нелегальних мігрантів та багато інших сфер найгірше оцінили на півдні України. Захист у сферах, які стосуються здоров’я, найкраще оцінюють у західних регіонах, зазначають соціологи.

Опитування проведене 26-28 березня серед населення України віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність – 2,5 тис. респондентів. Опитування проводилось методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing - телефонні інтерв`ю з використанням комп`ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 - не більш як 2,0%.

Опитування "Рейтингу": 70% українців не підтримують дії протестувальників на підтримку Стерненка на Банковій 

Опитування "Рейтингу": 70% українців не підтримують дії протестувальників на підтримку Стерненка на Банковій 

Повʼязані теми:

Наступна публікація