Правові колізії: як українська поліція опинилася поза законом

За словами юристів, де-юре поліцейські досі не мають права перевіряти документи та виписувати штрафи.

Міліцію ліквідували, а поліцію так і не легалізували. За весь час існування нової поліції законодавці так і не спромоглися ухвалити закон, який би дозволив українським полісменам виконувати свої обов'язки в повному обсязі, дотримуючись букви закону. Юристи кажуть, що де-юре поліцейські й досі не мають права ні перевіряти документи, ані виписувати штрафи, йдеться в сюжеті ТСН.19:30

На своє перше патрулювання вони вийшли ще влітку, і відтоді в українців з'явилася надія, що тепер закон запрацює для всіх, не залежно від статусу: простий роботяга, мажор ти чи депутат. Щоправда, через мляву роботу законодавців, поліцейські й самі де-юре опинилися поза законом. Оскільки міліцію ліквідували, а закон про Національну поліцію вже з новими правками нещодавно ветував президент. 

 "На сьогодні немає ні в кого законних підстав здійснювати діяльність по забезпеченню безпеки дорожнього руху, по притягненню порушників до відповідальності, по контролю за дотриманням водіями тих вимог, які до них ставлять правила дорожнього руху", - пояснює юрист Богдан Глядик. 

Для того, щоби ухвалений улітку закон про Нацполіцію запрацював, потрібно було внести зміни більш ніж до 150 законів, стверджує радник Арсена Авакова Антон Геращенко. Адже поліція стежить за дотриманням закону не лише на дорогах, але саме слово "міліція" з тих законів до сьогодні так і не зникло.

Є правові колізії, наприклад, є закон про державну виконавчу службу, там сказано, що державні виконавці можуть запрошувати працівників міліції для виконання тих чи інших дій. Однак зараз в нас вже міліції немає, є поліція. Тому ми всі розуміємо, що якщо запрошувати, то поліцейських, але потрібно, щоб це було за законом.

ВідеоВ Україні міліцію ліквідували, а поліцію так і не легалізували

Те, що такі зміни ще не настали, а, отже, поліцейські поки що обмежені в своїх повноваженнях, знають далеко не всі. Зокрема й самі поліцейські. 

Юристи ж кажуть, що в разі спірних ситуацій виграти справу проти поліцейських позивачу буде нескладно, бо закон любить конкретику. А, приміром, адміністративний кодекс передбачає, що притягати до відповідальності мають не поліцейські, а винятково органи внутрішніх справ. 

Утім, народні обранці сподіваються, що юридичних колізій найближчим часом не виникатиме, адже наступного вівторка вони готові внести на голосування вже доопрацьований закон, який у разі ухвалення геть з усіх документів викреслить слово міліція назавжди. А отже поліцейські таки дістануть повноцінний статус правоохоронців. 

Раніше стало відомо, що очільником Нацполіції Києва призначили офіцера, який боронив Горлівку від сепаратистів.

Кореспондент ТСН Віталій Афанасієнко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: