Правозахисник, якого не пустили до Росії, вимагає від Кремля пояснень

Правозахисник Василь Овсієнко закликав російську владу оприлюднити чорні списки і заявив, що не вважає інцидент з  недопуском його в Росію  вичерпаним.

Правозахисник Василь Овсієнко вимагає пояснень щодо його недопуску на територію Росії від міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова.

"Пане міністре, я прошу пояснити, в чому моя провина перед Росією, на яку я як невільник працював років десять?" - йдеться в листі правозахисника міністру.

"І розвійте, будь ласка,  мої сумніви, чи правду про скасування "чорних списків" сказав президент Мєдвєдєв, якщо після мого інциденту громадянці Данії пані Марі Басташевскі, фотохудожниці, яка працює над темою викрадення людей на Кавказі, 28 липня теж відмовлено у в'їзді в Росію?" - написав Овсієнко.

"Щоб громадяни інших держав не справлялися в МЗС Росії, чи не числяться вони в "чорних списках", і щоб не витрачали часу та грошей на підготовку до поїздок, може, опублікуйте ці "чорні списки", - закликав він Лаврова.

Він також наголосив, що не вважає інцидент з  недопуском його в Росію  вичерпаним. "І прошу Вас, пане міністре, пояснити мені, хто, коли і на якій підставі вніс моє прізвище до "чорного списку"", - пише він.

Овсієнко нагадав, що це сталося після того, як президент Росії Дмитро Мєдвєдєв 9 липня ухвалив рішення про відмову на основі взаємності від практики так званих "чорних списків", що відповідає новому характеру відносин між Москвою та Києвом.

"Як на мене, то "новизна" полягає лише в тому, що раніше мене в Росію возили під конвоєм, а тепер не пускають відвідати рідну тюрму", - наголосив він.

"А "взаємність", очевидно, полягає в тому, що перед цим Україна дозволила в'їзд на свою територію депутатові Державної думи РФ Костянтину Затуліну та мерові Москви Юрію Лужкову, які закликають передати Росії місто Севастополь і весь Крим, а російський громадянин Гундяєв - патріах Кирило - відкрито проповідує в Україні "единство русского мира". Тобто вони закликають до порушення територіальної цілісності України - і ніхто їх з України не видворяє", - підкреслив Овсієнко.

Як повідомлялося, правозахисника і колишнього дисидента Василя Овсієнка 23 липня в Брянську російські прикордонники зняли з поїзда, що прямував з України в Росію, та відправили назад.

І хоча пізніше прес-секретар МЗС України повідомив, що Росія шкодує про цей інцидент, державні структури РФ не принесли офіційних вибачень українському правозахиснику.

Читайте також:

Росія не вибачилася перед українським правозахисником

Росія вибачилася, що не пустила на свою територію українського правозахисника

Росія відмовила у в'їзді українському правозахиснику

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: