Правозахисники: побиття у відділках міліції перетворили на бізнес

Понад 780 тисяч українців, яких торік міліціонери затримали, зазнали катувань.

За даними правозахисиків, в Україні в 2011 році у відділках міліції померло 20 осіб, а у 2010 році - 51 людина, а катування у відділках перетворили на бізнес.

Про це повідомляє "Газета по-українські" з посиланням на дані Харківського інституту соціологічних досліджень і Харківської правозахисної групи.

"Побиття у відділках міліції перетворили на бізнес. Людину затримують і силою вибивають з неї зізнання у злочині, про який вона й гадки не має. Складають протокол, викликають рідних затриманого і вимагають певну суму грошей. Коли отримують кошти, протокол рвуть і викидають", - зазначив експерт харківського Центру стратегічного судового захисту Айгуль Муканова.

Як повідомляється, понад 780 тисяч українців, яких торік міліціонери затримали, зазнали катувань.

"Насилля у міліції - системне явище. Але покарання за такі дії несуть одиниці. Останніми роками катувань побільшало, бо з приходом нового керівництва держави скасований механізм громадського контролю за дотриманням прав людини", - сказав юрист Харківської правозахисної групи Андрій Діденко.

Видання також повідомляє, що Україна отримала три рішення Європейського суду з прав людини щодо неефективних розслідувань випадків незаконного насильства з боку міліції. Від держави вимагають протягом року змінити законодавство, щоб попередити зловживання правом на арешт.

Його мають застосовувати лише до людини, яка становить небезпеку для суспільства, а в Україні у більшості випадків утримання під вартою застосовують несправедливо.

Нагадаємо, міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов визнав факти застосування тортур співробітниками МВС стосовно затриманих.

"Коли ставиться питання про те, що найголовніше – розкривання (злочинів – ред.), то нікого не цікавить – яким шляхом. Це і призводило до того, що співробітники міліції були націлені на вчинення катувань", - пояснив Могильов.

Читайте також:

Могильов визнав наявність тортур у міліції

Україну зобов'язали виплатити 48 тисяч євро за тортури в міліції

Могильов запевнив, що затримані у міліції помирають самі по собі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: