Правозахисники повідомили про смерть українця від побоїв, отриманих у СІЗО

Мати Анатолія, як розповіли вінницькі правозахисники, отримала сина із СІЗО на ношах, а все його тіло було вкрито свіжими синцями і засохлою кров'ю.

Сьогодні, 2 червня, о 5:00 в реанімаційному відділенні Кіровоградської лікарні № 1 в результаті численних побоїв, отриманих у СІЗО, помер громадянин України, мешканець Світловодська 22-річний Анатолій Левчун, повідомила Вінницька правозахисна група.

Правозахисники поінформували, що 8 квітня Анатолія Левчуна в задовільному стані помістили до Кіровоградського слідчого ізолятора Державного Департаменту України з питань виконання покарань.

Мати Анатолія, як розповіли вінницькі правозахисники, отримала сина із СІЗО на ношах, а все його тіло було вкрито свіжими синцями і засохлою кров'ю. На задній частині тіла, як зазначили правозахисники, - величезний пролежень, який свідчить про те, що Анатолій не вставав принаймні 10 днів, і це при тому, що за словами працівників СІЗО, погіршення здоров'я Левчуна відбулося за кілька днів до звільнення.

ВПГ також проінформувала, що її анонімні джерела в системі охорони здоров'я Кіровоградської області раніше повідомляли про те, що "певні держслужбовці чинять неймовірний тиск на керівництво лікарні" з метою всіляко запобігти належному документуванню слідів катувань на тілі хворого Левчуна. Матері, яка є законним представником свого сина, у лікарняній палаті було категорично заборонено здійснити фото і відеозйомку.

"На жаль, після нашого звернення ми не почули оперативного реагування ні Генеральної прокуратури України, яка цинічно стверджує про ефективну боротьбу з катуванням, ні від Секретаріату Уповноваженого ВР України з прав людини. Проте ми все ще сподіваємось, що Ніна Іванівна Карпачова, яка завжди з великою увагою відноситься до розслідування повідомлень про катування, і цього разу невідкладно зробить подання Уповноваженого ВР України з прав людини і буде вимагати проведення справедливого розслідування обставин катувань і загибелі Анатолія Левчуна.

У випадку, якщо притягти винних у смерті Анатолія в Україні буде неможливо, Вінницька правозахисна група буде звертатися до Європейського суду з прав людини", - говориться в повідомленні Вінницької правозахисної групи.

Також Група закликала МОЗ невідкладно направити в Кіровоград комісію для вивчення стану та якості надання медичної допомоги СІЗО Кіровограда.

Нагадаємо, 25 травня Харківський суд визнав трьох міліціонерів винними в катуванням, які призвели до смерті людини. Суд засудив двох колишніх оперативників до 6 і одного до 9 років позбавлення волі.

Наприкінці травня Міжнародна правозахисна організація Amnesty Іnternatіonal представила щорічний звіт про ситуацію з правами людини в світі. Одна із головних проблем України - це безкарність винних у порушенні прав людини.

Читайте також:

Кіровоградські міліціонери забили затриманого до півсмерті

У СІЗО зарізали депутата від Блоку Вітренко

В Умані поховали підприємця, у вбивстві якого підозрюють міліцію

Захисника Жукового острова вбили після його скарг до київської влади

Кожного чотирнадцятого українця катувала міліція

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: