Правозахисники просять переглянути вироки засудженим довічно за радянським КК

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Серед них є невинуваті в злочинах, котрі їм інкримінують.

Щонайменше два десятки сумнівних суддівських вироків ламають долі людей, засуджених до довічного ув'язнення без шансів на перегляд справи. Їх судили ще за радянським Кримінальним кодексом 1960 року, а станом на сьогодні в Україні не існує процедури чи механізму виправлення суддівських помилок, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

У супроводі двох його ведуть на інтерв’ю. Як і годиться, руки в’язень тримає позаду себе, проте голова в чоловіка високо піднята. Це Володимир Панасенко, вже 14 років він у  Вінницькій колонії. За рішенням суду йому тут і помирати – чоловікові дали довічне. "Мене засудили за злочин, який я не вчиняв", - каже він.

ВідеоДесятки несправедливо засуджених до довічного ув'язнення не мають шансів на перегляд справи

Сьогодні в Україні до довічного терміну ув’язнення засуджено понад півтори тисячі людей. Кожен сотий, кажуть правозахисники, запроторений за злочин, який не скоював. І вони не мають жодного шансу на перегляд своєї справи, так, як засуджені за радянським кодексом.

Десятки несправедливо засуджених до довічного ув'язнення не мають шансів на перегляд справи

26 жовтня 2006 року у Львові, біля ринку Шувар, де і працював засуджений Панасенко, підірвали автомобіль власника базару Романа Федишина. Тоді з бізнесменом нічого не трапилося, але загинула 15-річна дівчина – випадкова перехожа. Підприємець за допомогу в розкритті злочину пообіцяв мільйон гривень – поліція часу не гаяла та одразу ж знайшла зловмисника. Підозра впала на працівника цього ж ринку Олександра Рудого, котрий усе заперечував і кілька разів змінював покази. А коли слідство наполягало на конкретному прізвищі замовника, раптом назвав адміністратора базару Володимира Панасенка. "Чому мене? Тому що на той час в мене не було ні високопоставлених родичів. То все фінансувалося, і досить серйозні гроші", - пояснив довічно засуджений.

Колишній в’язень Віталій Каїра відсидів майже п’ять років за злочин, який скоїв маніяк-убивця Сергій Ткач. Чоловік розповів, що зізнання з нього вибивали три дні, а на четвертий зазіхнули на святе. "Що доньку машина зіб’є, а ти знатимеш, що через тебе. Дружину зґвалтують, а ти знатимеш, що це через тебе, тому що ти не підписуєш", - каже чоловік.

Фотогалерея На Хмельниччині в'язні однієї з колоній у знак протесту порізали собі руки (10 фото)

Сьогодні в Україні до довічного терміну ув’язнення засуджено понад півтори тисячі людей. Кожен сотий, кажуть правозахисники, запроторений за злочин, який не скоював. І вони не мають жодного шасну на перегляд своєї справи, бо засуджені за радянським кодексом. "Був напрацьований законопроект під номером 2033а. Цей разовий закон, він якраз передбачає одноразову процедуру звернення в суд для осіб, які були засуджені за старим КК. Був ухвалений в першому читанні за основу більше ніж три роки тому, і вже сім разів його ставили до порядку денного, але в непрохідний номер", - каже правозахисник Андрій Діденко.

Поки депутати відкладають законопроект, який мав би дати шанс на перегляд рішення справедливим судом, у в’язниці гибіють ті, які до кінця днів не визнають своєї провини. Наступного року Володимру Панасенку 60. Він вірить, що правда відкриється, а в планах чоловіка обійняти рідних на волі. "Я все одно буду боротися, доки я дихаю. Доки я дихаю, я буду відстоювати право на життя у вільній країні", - обіцяє він.

Кореспондент ТСН Маріам Оганнисян

Залиште свій коментар

Вибір редакції