Правозахисники: Україна скочується до тоталітаризму

Громадські організації представили доповідь про масове порушення прав людини в Україні: політичні в'язні, незаконне насильство в міліції, утиски свободи слова.

В Україні дедалі більше відчутні тоталітарні тенденції. Про це заявили українські правозахисники, які представили у четвер доповідь 40 громадських організацій щодо прав людини в Україні за 2009-2010 роки.

Серед основних українських проблем експерти називають масове порушення прав людини з боку правоохоронців, політичні переслідування опозиції та утиски свободи слова.

Як вважають оглядачі, однією з найтемніших плям на іміджі України є переслідування опозиції.

Керівництво України рішуче спростовує причетність до політичних утисків. Водночас співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров переконаний, що нині в державі є політичні в'язні.

"Політичні переслідування, нажаль, мають місце в Україні. А саме кримінальні справи проти колишніх членів уряду Тимошенко, 9 із яких за ґратами. І це члени організації "Тризуб", які звинувачені в хуліганстві за те, що вони спиляли голову Сталіну. Це необґрунтовані обвинувачення, і необґрунтоване утримання за ґратами, і тих і тих. Ці люди є політичними в'язнями", - сказав він.

Також занепокоєння правозахисників викликає різке збільшення порушень прав людини міліцією. Моніторинг Харківського інституту соціальних досліджень засвідчив: якщо у 2009 році від незаконного насильства в міліції постраждали близько 600 тисяч людей, то у 2010 році кількість постраждалих сягнула вже 790 тисяч.

Але ця цифра може бути і більшою, звернув увагу Аркадій Бущенко, голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини.

"Багато людей просто боялися відповідати на питання. Це стосується маленьких містечок, де міліція має великий вплив. За оцінками не публічними, що не увійшли в цю доповідь, значно більша кількість людей страждає від незаконного насильства", - пояснив він.

Така ситуація може свідчити про перетворення України на тоталітарну державу, наголосив виконавчий директор Української Гельсінської спілки, Володимир Яворський.

"Права людини порушуються все частіше. Право людини взагалі втрачають свій зміст у діях правоохоронних органів. Це є ознакою переходу від демократичного до тоталітарного суспільства. Це ще не є повним нехтуванням права, як це відбувається, наприклад, в Білорусі, де право як таке немає сенсу взагалі. Але це є одним з елементів до переходу до тоталітарного суспільства", - констатував експерт.

Читайте також:

"Репортери без кордонів" зафарбували українську свободу слова червоним

Герман про свободу в Україні: бідний не може бути вільним

Янукович пообіцяв, що в Україні запанує справедливість

Найбільшими порушниками прав людини визнали Могильова, Табачника і Азарова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: