Правозахисники вимагають від України санкцій до фальсифікаторів обвинувачень в окупованому Криму

Держава має покарати тих, хто кидає за ґрати її громадян.

Правозахисники та правоохоронці об'єднують зусилля, щоби покарати тих, хто фальсифікує кримінальні провадження проти українців в окупованому Криму. Прокуратура розпочала слідчі дії щодо незаконного позбавлення волі кримського фермера Володимира Балуха, якого на окупованому півострові засудили до 3,5 років позбавлення волі за надуманим звинуваченням, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Фактично ж фермер із села Серебрянка постраждав за український прапор, який установив на даху свого дому. Є усі підстави вважати, що зброю і патрони йому просто підкинули, кажуть правозахисники. Щоби посадити одного чоловіка, справу фальсифікували щонайменше 20 працівників ФСБ, суддів, прокурорів та поліцейських. Усі вони встановлені, за розслідування їхніх дій взялась прокуратура Криму. Одному з прокурорів уже оголошено підозру в державній зраді. Загалом таких підозр за час анексії назбиралося понад три сотні. Всіх порушників закону наразі судитимуть заочно. Оголосити їх у міжнародний розшук непросто, бо Інтерпол ввважає такі справи політичним обвинуваченням.

ВідеоУкраїна судитиме правоохоронців Криму, які фальсифікують кримінальні справи проти українців

Незабаром у прокуратурі обіцяють оголосити перші підозри і фальсифікаторам справи Ахтема Чийгоза. Тим часом правозахисники розсилають до посольств заклик запровадити персональні санкції щодо фальсифікаторів. Найперше їх має запровадити сама Україна.

Сам Володимир Балух нині у відомому нелюдськими умовами утримання СІЗО у Сімферополі. Він хворіє, але не отримує лікування. За даними російського омбудсмена, через ненадання медичної допомоги в Криму за рік померли 20 ув'язнених – і це ще одна причина, яка вимагає від України активізувати міжнародний тиск на Росію. Нині у Криму та Росії за гратами з політичних мотивів 43 українських політв'язня. І вже рік не вдається домогтись звільнення жодного з них.

Кореспондент ТСН Марія Васильєва

Залиште свій коментар