Правозахисники визнали Україну вільною країною

Україна набрала мінімальну кількість балів, при якій країну зараховують до вільних.

Американська неурядова організація Freedom House оприлюднила черговий звіт про ситуацію з правами людини в світі, згідно з яким Україну визнано вільною країною.

Freedom House оцінювала державні режими за 7-бальною шкалою, де 1 - максимальний рівень свобод, а 7 - максимальні обмеження прав людини.

При цьому права розділені на дві категорії: політичні і громадянські. За цими показниками країни розділені на три групи - Невільні, Вільні і Частково вільні.

Згідно з рейтингом, Україна отримала 3 бали по політичних свободах і 2 бали по громадянських. Таким чином, зведений рейтинг країни склав 2,5 бали, що є мінімальним значенням, при якому країну зараховують до вільних. Показники Києва є одними з найкращих для країн пострадянського простору: по одному балу отримали Естонія і Литва, у Латвії - 1,5 бали.

Слідом за Україною з країн колишнього СРСР найбільш вільною є Грузія з 4 балами. Росію автори доповіді зарахували до категорії невільних країн разом з Іраном, Китаєм, Венесуелою і Лівією. Дотримання політичних прав у Росії Freedom House оцінює в 6, а за станом громадянських свобод країна одержала 5 балів.

У торішньому дослідженні Росія заслужила на такі ж оцінки, проте автори доповіді відзначають, що ситуація з дотриманням прав і свобод в країні погіршала. Україна минулого року отримала оцінку "вільна".

Крім того, до невільних країн разом з Росією експерти віднесли також Білорусь, Азербайджан і колишні радянські республіки в Середній Азії (за винятком Киргизстана).

Нагадаємо, за станом на березень 2009 року, Freedom House визнала найбільш невільною країною світу Судан, президент якого оголошений в розшук Міжнародним кримінальним судом у Гаазі.

У січні цього року Freedom House найбільш невільною країною світу Північну Корею, а найвільнішою - Фінляндію. Серед країн колишнього СРСР до категорії "невільних", окрім Росії, потрапили Азербайджан, Білорусь, Таджикистан, Туркменістан, Казахстан та Узбекистан.

Читайте також:

Україну назвали вільною країною, а Росію - авторитарною

Україна піднялася в рейтингу свободи слова

Freedom House: Україна - вільна країна

Україна кожного року втрачає економічну свободу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: