Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Правозахисники впевнені, що підозрюваний у тероризмі Панов "зізнався" під тиском

Зокрема, повністю підтверджується версія самого Панова, що до 12 серпня його жорстоко катували. 

Українська Гельсінська спілка вважає, що підозрюваний у тероризмі українець Євген Панов давав свідчення під тиском.

Про це йдеться у повідомленні спілки.

"Європейський суд по цьому листу розпочав комунікацію поміж урядами України та Росії, щоб зібрати всі документи та пояснення про травми. В результаті Європейський суд отримав від Росії документи щодо стану здоров'я Панова, в яких описані його скарги та травми, і Росія сама буде розслідувати, як він отримав ці травми", - повідомив адвокат, який співпрацює з Центром стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини, Олександр Заруцький.

Європейський суд прийняв рішення відмовити у застосуванні правила 39 (екстрадиції Панова до України).

Окрім цього, жоден з адвокатів не зміг потрапити на побачення до Панова.

"Від всіх він відмовлявся, навіть не зустрічаючись із ними. Чи була ця відмова добровільною, ми за таких обставин не можемо достовірно стверджувати. Ми схиляємося до версії, що всі ці відмови не могли бути добровільними. Фіксація тілесних ушкоджень відбувалася тільки представниками Російської Федерації, а іншими незалежними джерелами підтверджена бути не може", - додав адвокат.

Директор Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини Михайло Тарахкало стверджує, що фактично спілка отримала підтвердження від Росії того, що Панова катували.

"Виходить, що всі свідчення, які він давав до того, були отримані під тиском та тортурами", - підсумував він.

Нагадаємо, арештованого російськими спецслужбами в Криму Євгена Панова, якого Росія назвала "українським диверсантом", змусили дати свідчення під тортурами. Про це  розповів брат Панова Ігор Котелянець.

10 серпня Федеральна служба безпеки РФ повідомила про запобігання в окупованому Криму терористичним актам, які нібито були підготовлені Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України. Також ФСБ розповіла про ліквідацію "агентурної мережі" української розвідки в Криму з числа громадян України та Росії. Одним з організаторів терактів назвали жителя Запорізької області Євгена Панова, який служив в 37-му окремому мотострілковому батальйоні ВСУ під позивним "Юджин", демобілізувався в серпні минулого року. Брат затриманого українця стверджує, що його викрали на території материкової України і вивезли на окуповану територію. Суд заарештував Панова на два місяці.

Відео Речник управління розвідки прокоментував відео зізнання Панова, що він український розвідник

Залиште свій коментар

Вибір редакції