Правозахисники закликали Захід заборонити в’їзд українським чиновникам

Громадські діячі звернулись до США та країн Євросоюзу з закликом запровадити санкції проти українських чиновників, які порушують права людини.

Громадські лідери та правозахисники звернулися до керівників демократичних держав світу із закликом застосувати санкції до українських чиновників, які порушують права людини та причетні до політичних переслідувань.

До Ініціативної групи зі створення Громадського Комітету захисту від політичних переслідувань в Україні увійшли лідери Українського Гельсінського комітету з прав людини, Харківської правозахисної групи та інших відомих громадських організацій.

Вони закликали "керівників усіх демократичних країн" задіяти механізми заборони на видачу віз  посадовим особам, які причетні до порушення прав людини, а також заморозити фінансові активи, які вони мають за кордоном. На думку авторів звернення, це може бути "дієвим інструментом, який допоможе зупинити порушення прав людини та політичні переслідування в Україні".

Серед прикладів таких переслідувань названі кримінальні справи, пов'язані з підприємницьким Майданом, арешти та побиття членів організації "Тризуб" за пошкодження бюсту Сталіна, переслідування журналістів, блогерів, активістів студентських рухів, кримінальні справи, пов'язані із подіями у Львові 9 травня.

Автори звернення додали до цього переліку також кримінальні справи, порушені проти Юрія Луценка, Юлії Тимошенко та інших керівників попереднього уряду.

Один з ініціаторів звернення, співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров розповів, що це звернення адресоване насамперед лідерами країн Євросоюзу, США та Канади.

Правозахисник не очікує негайного блокування Євросоюзом в'їзду на його територію українських чиновників. Але він зазначив, що такі звернення громадськості "формують негативний імідж влади", що спричиняє міжнародний тиск на порушників прав людини.

Захаров також послався на прецедент заморожування активів та блокування видачі віз російським можновладцям, причетним до переслідування та загибелі в ув'язненні правника Сергія Магнітського з боку Сполучених Штатів Америки.

Читайте також:

Freedom House: рік правління Янукович став роком згортання демократії

НАТО вживе заходів для стримування "авторитарного" Януковича

Герман заявила, що Freedom House упереджено поставилася до України

Freedom House констатувала погіршення свободи преси в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: