Пред'явіть пальчики. Як на кордоні відбувається біометричний контроль в'їзду іноземців

Дата публікації
Перегляди
4742
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Пред'явіть пальчики. Як на кордоні відбувається біометричний контроль в'їзду іноземців

Фото: УНІАН

Новацію ввели для росіян та громадян "ризикованих" держав.

Відсьогодні, 1 січня, для того, щоб перетнути український кордон, громадянам так званих "ризикованих" країн необхідно буде не лише показати паспорт і пояснити мету візиту, але й здати відбитки пальців. Спеціальне обладнання встановили у майже 160 пунктах пропуску, передусім - на кордоні з Росією.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Міжнародний пункт пропуску "Бачівськ". Зазвичай його перетинають понад 10 тисяч людей на добу. Сьогодні - не більше півсотні. Тож через нові правила ніхто не затримується.

"Та нормально. Як буде багато машин, то не знаю. А зараз нормально", - говорить росіянин Станіслав Якименко.

Сканер зчитує відбитки пальців за півтори-дві хвилини. Однак не завжди з першого разу. Москвичка Інна Покотило повторює процедуру п'ять разів поспіль.

"У мене погано читаються взагалі лінії. Проблема в пальцях – чоловік. Ви ж знаєте жінок - перуть там чи ще щось. У чоловіка грубіша шкіра", - говорить росіянка Інна Покотило.

Росіянка Олена Руденкова мовчки виконує нові правила. Їхні причини її не цікавлять.

"Ну, це звичайна процедура в різних містах, у різних країнах. На цьому навіть не потрібно конкретизувати", - говорить вона.

Росіяни тепер мають здавати відбитки пальців при в’їзді до України

Росіяни тепер мають здавати відбитки пальців при в’їзді до України

В'їзд за відбитками пальців - цю умову додали через незахищеність кордону з Росією.

"Найбільші проблеми ми маємо з Російською Федерацією, з якою перетинають кордон і шпигуни, і диверсанти, і провокатори. Тобто це є серйозна проблема", - зазначив секретар РНБО Олександр Турчинов.

І хоч її зрозуміли ще 2014-го, однак політичну волю і 300 мільйонів гривень на нову систему знайшли лише за три роки. Віднині й назавжди українські прикордонники пропонуватимуть здати відбитки пальців громадянам семи десятків країн із високим міграційним ризиком, тобто тим, хто потенційно вважається небезпечним. Окрім Росії, це азійські та африканські країни.

Зібрана інформація зберігатиметься в єдиній базі. Нею ділитимуться з іншими країнами, коли йтиметься про міжнародних злочинців. І росіян це дуже бентежить. Нову політику перетину українсько-російського кордону називали навіть однією з причин виходу російських спостерігачів зі Спільного центру контролю та координації припинення вогню на Донбасі.

"Дуже нервують росіяни, які розповідають, що це принижує їхню гідність. Вибачте, в тих, хто так діє на сході нашої країни, тих, хто так діє в Криму, гідності взагалі не існує і там немає чого принижувати", - сказав Турчинов.

Для тих, хто має паспорти безпечних країн, нічого не зміниться. Перешкод і додаткового контролю не буде. У Держприкордонслужбі сподіваються, що завдяки біометричному контролю підвищать рівень безпеки та "відсіють" тих, хто несе потенційну загрозу для українців.

У перший день роботи ця процедура на кордоні нікого не злякала. Система сама фіксує, кому необхідно здавати відбитки. Тільки після цього ставлять помітку про перетин. Росіян про нові правила в'їзду до України попередили заздалегідь.

Ольга Нескородяна, Оксана Солодовник, Станіслав Фещенко

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4742
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація