Представник Карпачової порівняв перебування в українських СІЗО з тортурами

За словами експертів, Україна офіційно визнала наявність тортур у місцях попереднього ув'язнення.

Представник Уповноваженого Верховної ради з прав людини порівняв перебування в українських СІЗО з тортурами. Сьогодні на засіданні круглого столу співробітник апарату Уповноваженого ВР Анатолій Палій наголосив, що сьогодні Україна офіційно визнала наявність тортур в установах попереднього ув'язнення. На це звертає увагу й Омбудсман Ніна Карпачова.

Говорячи про різні СІЗО, у тому числі у Криму, та Лук'янівське СІЗО у Києві, Палій застосовував такі терміни як "середньовіччя" та "нелюдські умови".

Зокрема, за його словами, сьогодні у Лук'янівському СІЗО перебувають 4 тисяч осіб, тоді як будівля дозволяє одночасно тримати лише 2 тисячі 800. "Люди сплять по черзі", - зауважив він. "Нелюдські умови створені для людей, які там перебувають", - додав представник Омбудсмана.

Він висловив думку, що за таких умов навіть не потрібно вчиняти якийсь додатковий тиск, катувати людей, оскільки, перебуваючи у подібних установах, людина готова про будь-що свідчити, "щоб із СІЗО піти на зону і перебувати у кращих умовах".

З цією точкою зору погодився і народний депутат від БЮТ Сергій Власенко, який зауважив, що як адвокат був у Лук'янівському СІЗО, де зараз утримується колишній перший заступник голови НАК "Нафтогаз України" Ігор Діденко.

На думку Власенка, ця ситуація не зміниться, поки не зміниться ситуація в Україні в цілому. Як вважає депутат, те, що сьогодні відбувається у судовій гілці влади, можна називати по-різному, але тільки не судовою реформою. "Це, можливо, перерозподіл впливу", - припустив він.

Власенко розповів про курйозний випадок, коли під час розгляду справи Діденка у суді журналістку на вході зупинив охоронець, спитавши її, куди вона прямує. Вона відповіла, що "до Феміди", на що охоронець сказав: "У нас така не працює".

"У нас в судах Феміда не працює", - констатував Власенко.

Він зауважив, що сьогодні суди повністю переведені під контроль влади, а професійні судді сьогодні масово звільняються. Він нагадав випадок у Донецьку, коли людину, яка підозрюється в організації 57 замовних вбивств, звільнили з-під варти. "У нас можна випустити Пукача за знищення матеріалів, але тримати під вартою Діденка, Макаренка, Іващенка", - підкреслив Власенко, додавши, що сьогодні умови у слідчих ізоляторах набагато гірші, ніж у місцях позбавлення волі.

Як сказав Власенко, світовий досвід говорить, що людей ув'язнюють для того, щоб обмежити їхнє спілкування, а не піддавати тортурам.

"Поки у держави не буде зацікавленості у відбудові фахової незалежної судової системи, в країні змін на краще не відбудеться", - сказав він.

Читайте також:

Революція в кримінальному процесі: тортури у міліції зникнуть

Діденко боїться, що в СІЗО його вб'ють

У БЮТ вважають, що Макаренка і Діденка "призначили винними"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: