Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Представник президента повідомив, коли має бути рішення суду ООН щодо Кримського мосту

Трибунал має почати розглядати питання цього року.

Рішення Арбітражного трибуналу Конвенції ООН з морського права, зокрема щодо зведення Росією мосту до окупованого Криму, можна очікувати у 2019 році.

Про це повідомила представниця Президента у Верховній Раді Ірина Луценко, передає Укрінформ.

На її думку, до кінця 2018 року в Арбітражному трибуналі вже почнуть розглядати це питання, а у 2019 році вже можна очікувати результат. Луценко нагадала, що зведення мосту засудила світова спільнота, зокрема США, ЄС, НАТО, Велика Британія та Канада.

Україна подала свій меморандум в арбітражному провадженні проти Російської Федерації за Конвенцією ООН з морського права 1982 року 19 лютого . "Ми проходимо такий собі Рубікон, який відкриває розгляд справи по суті", - прокоментувала це заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

Нагадаємо, 15 травня президент Росії Володимир Путін особисто відкрив міст, який з'єднує материкову частину Росії з анексованим Кримом

Фотогалерея Десятки КамАЗів і Путін-далекобійник. Як відкривали міст до окупованого Криму (13 фото)

В Україні різко розкритикували дії Росії. Зокрема, українські дипломати нагадали, що міст був побудований на окупованій території. При цьому будівництво негативно впливає на довкілля, судноплавство і рибальство. Своєю чергою США також засудили зведення Росією мосту на окупованому півострові, зазначивши, що "Крим є частиною України". У Британії будівництво назвали черговим прикладом бездумної поведінки РФ.

ВідеоУкраїнський уряд позивається до суду ООН через порушення Росією морського права

Уряд позивається проти Росії через порушення своїх прав: в Азовському та Чорному морях та Керченській протоці. Україна виклала свою позицію у меморандумі, який подала на розгляд трибуналу. Тепер свої контраргументи мають викласти росіяни, у них на це часу до середини листопада.

Український уряд позивається до суду ООН через порушення Росією морського права

Залиште свій коментар

Вибір редакції