Представник президента повідомив, коли має бути рішення суду ООН щодо Кримського мосту

Трибунал має почати розглядати питання цього року.

Рішення Арбітражного трибуналу Конвенції ООН з морського права, зокрема щодо зведення Росією мосту до окупованого Криму, можна очікувати у 2019 році.

Про це повідомила представниця Президента у Верховній Раді Ірина Луценко, передає Укрінформ.

На її думку, до кінця 2018 року в Арбітражному трибуналі вже почнуть розглядати це питання, а у 2019 році вже можна очікувати результат. Луценко нагадала, що зведення мосту засудила світова спільнота, зокрема США, ЄС, НАТО, Велика Британія та Канада.

Україна подала свій меморандум в арбітражному провадженні проти Російської Федерації за Конвенцією ООН з морського права 1982 року 19 лютого . "Ми проходимо такий собі Рубікон, який відкриває розгляд справи по суті", - прокоментувала це заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

Нагадаємо, 15 травня президент Росії Володимир Путін особисто відкрив міст, який з'єднує материкову частину Росії з анексованим Кримом

Фотогалерея Десятки КамАЗів і Путін-далекобійник. Як відкривали міст до окупованого Криму (13 фото)

В Україні різко розкритикували дії Росії. Зокрема, українські дипломати нагадали, що міст був побудований на окупованій території. При цьому будівництво негативно впливає на довкілля, судноплавство і рибальство. Своєю чергою США також засудили зведення Росією мосту на окупованому півострові, зазначивши, що "Крим є частиною України". У Британії будівництво назвали черговим прикладом бездумної поведінки РФ.

ВідеоУкраїнський уряд позивається до суду ООН через порушення Росією морського права

Уряд позивається проти Росії через порушення своїх прав: в Азовському та Чорному морях та Керченській протоці. Україна виклала свою позицію у меморандумі, який подала на розгляд трибуналу. Тепер свої контраргументи мають викласти росіяни, у них на це часу до середини листопада.

Український уряд позивається до суду ООН через порушення Росією морського права

Залиште свій коментар