У Константинополі пояснили, як має називатися нова церква в Україні після надання Томосу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Архієрей вважає релігійним націоналізмом використання у назві церков прикметників, що вказують на національну приналежність.

Нова єдина канонічна церква, яку під час Об'єднавчого собору створить Вселенський патріархат, повинна отримати назву "Православна церква в Україні".

Про це заявив архієрей Константинопольської церкви, представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков, доктор богослов'я, архієпископ Тельміський Іов (Геча) в інтерв’ю ВВС Україна.

"(Нова церква має називатися - прим.ред.) "Православна церква в Україні". Не "Українська православна церква", тому що церква є єдина… Вона належить Христу, а не якійсь нації чи державі", - заявив він.

ВідеоВ УПЦ КП озвучили офіційну назву нової помісної церкви

Офіційна назва нової помісної церкви лунатиме як "Українська православна церква", другою її назвою стане – "Київський патріархат". Про це сьогодні на брифінгу оголосив речник патріархату - Євстратій Зоря. Ця назва, зазначив Зоря, узгоджена з Константинополем. Ті приходи МП, які не захочуть приєднатися до новоствореної церкви, носитимуть назву - РПЦ.

В УПЦ КП озвучили офіційну назву нової помісної церкви

За словами архієпископа, використання прикметників, що вказують на національну приналежність, є релігійним націоналізмом.

"Грецькою мовою назви церков так і звучать: Православна церква в Греції, в Сербії, в Болгарії. Слов'янські назви - Болгарська, Сербська чи Російська православна церква - вживаються неправильно і вказують на етнофілетизм, тобто релігійний націоналізм", - пояснив він.

Окрім цього архієпископ зазначив, що рішення Константинополя стосовно української церкви можуть бути застосовані і до Білорусі.

"Наразі не було звернення до Вселенського патріархату ані від білоруської держави, ані від білоруської церкви, тому питання (про надання білоруській церкві автокефалії) не розглядається. Але якщо вони звернуться, то, звичайно, є можливість, що це питання розглядатиметься аналогічно (українському)", - запевнив архієрей.

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Константинопольського патріархату вирішив продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ стосовно предстоятеля УПЦ КП Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом із тим Патріархія наголосила на неприпустимості майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

15 жовтня Російська православна церква заявила про розірвання відносин з Константинопольським патріархатом

Своєю чергою предстоятель Української православної церкви Київського патріархату, патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет заявив, що нова українська церква матиме назву Українська православна церква. "Назва буде: "Українська православна церква" - офіційна. Друга назва - Київський патріархат", - роз'яснив патріарх. Водночас, на думку Філарета, чинна Українська православна церква Московського патріархату повинна змінити свою назву.

Залиште свій коментар

Вибір редакції