Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Представники УПЦ МП, які побували на зустрічі з Порошенком, заявили про шалений тиск

На зустріч з президентом прибули представники того крила УПЦ МП, в якому схвально ставляться до ідеї автокефальної Української православної церкви.

Представники УПЦ МП, які підтримують об'єднання Української православної церкви, заявили про сильний тиск.

Про це повідомив радник президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко в ефірі телеканалу Прямий, інформує Liga.net.

За його словами, на зустріч з Порошенком прибули представники того крила УПЦ МП, в якому схвально ставляться до ідеї автокефальної Української православної церкви, планують спільно йти на об'єднавчий собор і створювати спільно цю церкву. Ієрархи розповіли про шалений тиск. 

Однак, за його словами, дуже скоро імена готових до об'єднання представників УПЦ МП стануть відомі, оскільки тільки-но священики домовляться між собою, буде названа дата і місце проведення об'єднавчого собору.

ВідеоПетро Порошенко зустрівся з єпископами Московського патріархату

Розмова відбулася пізно ввечері в Українському домі. І прийшли на неї не всі запрошені. Зустріч президента з архієреями мала відбутися ще вдень, але керівництво церкви скликало Собор, на якому вирішило відмовитись од участі у створенні автокефалії, розірвати відносини з Вселенським патріархатом. 

Петро Порошенко зустрівся з єпископами Московського патріархату

Раніше повідомлялося, що зустріч між президентом України Петром Порошенком та єпископами УПЦ Московського патріархату, яка мала відбутися 13 листопада, скасували. Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділення УПЦ МП архієпископ Клімент розповів, що спочатку місце зустрічі перенесли з Києво-Печерської лаври в будівлю Українського дому. А потім стало відомо, що вона взагалі не відбудеться.

Архієпископ УПЦ КП Євстратій Зоря зі свого боку повідомив, що запрошені на зустріч архієреї "сидять за зачиненими дверима в Лаврі". Він додав, що "зранку збирався Синод МПвУ з очевидним натяком: хто з архієреїв не підкориться розпорядженням Митрополії (по факту ж - інструкціям з Москви) - той рішенням Синоду сьогодні ж позбудеться посади". 

На Банковій наголошують, що Порошенко залишається відкритим для діалогу з представниками Української православної церкви Московського патріархату. Президент кілька тижнів тому ініціював зустріч з усіма архієреями Московського патріархату в Україні та запросив їх до "Українського дому". "Але той, хто не хоче результату, шукає причин для відмови. Так і велика частина архієреїв УПЦ (МП) почала шукати пояснення, щоб не прийти на зустріч: мовляв, місце не підходить", – пояснили в адміністрації. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції