Прем'єр Канади відвідав музей історика, якого затримала СБУ

Прем'єр-міністр Канади Стівен Гарпер завітав до музею, щоб підтримати директора і працівників у відстоюванні правди про комуністичні репресії.

В рамках офіційного візиту до України прем'єр-міністр Канади Стівен Гарпер відвідав Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького" у Львові.

Як повідомили у прес-центрі Центру досліджень визвольного руху, після екскурсії музеєм канадський прем'єр поспілкувався із директором музею Русланом Забілим, головою Наглядовою ради музею, дисиденткою та колишнім політв'язнем "Тюрми на Лонцького" Іриною Калинець.

У розмові з Забілим прем'єр-міністр Канади зазначив, що він добре поінформований про тиск на історика та працівників музею, і саме це стало однією з причин його приїзду до Львова у музей "Тюрма на Лонцького".

"Музей "Тюрма на Лонцького" - похмурий, але зворушливий символ української стійкості. Мабуть, тут дуже важко перебувати і працювати. Але я свідомий того, що такі музеї необхідні, аби не допустити повторення злочинів", - зазначив Гарпер. У книзі відгуків він залишив своє захоплення боротьбою українців за свободу і незалежність: "Можна серце розбити і зламати тіло, але дух від того стає все сильнішим", - написав Гарпер.

Прем'єр-міністр Канади висловив своє занепокоєння тим, що досі в світі існує міф комунізму, і комуністичний злочинний режим ще не до кінця засуджений, як це було зроблено з фашистським режимом.

Гарпер зазначив, що своїми відвідинами музею "Тюрма на Лонцького", а також Національного музею "Меморіал пам'яті жертв Голодоморів в Україні", він засвідчує підтримку процесам відновлення національної пам'яті та подолання тоталітарного минулого в Україні.

Гарпер проінформував, що з ініціативи українців Канади та за його підтримки в Канаді відкриють пам'ятник жертвам комуністичних репресій.

У свою чергу Забілий подякував Гарперу за підтримку та за те, що Канада офіційно визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом і своєю політикою сприяє становленню України як демократичної держави.

Нагадаємо, директора меморіалу "Тюрма на Лонцького" Забілого 8 вересня затримали у Києві працівники СБУ. Його звинуватили у тому, що він нібито хотів передати третім особам матеріали, що становлять державну таємницю. У Забілого вилучили персональний ноутбук та цифрові носії.

Також СБУ провела обшук у кабінетах працівників музею "Тюрма на Лонцького" у Львові, де вилучила два ноутбуки, один жорсткий диск, паперові копії історичних документів, а також відео-свідчення дисидентів, записані дослідниками протягом 2009-2010 років.

9 вересня СБУ розповсюдила повідомлення про порушення кримінальної справи за фактом готування до розголошення співробітником СБУ відомостей, що становлять державну таємницю.

Читайте також:

Канадський прем'єр почув від Януковича демократичні клятви

Янукович переплутав ім'я прем'єр-міністра Канади (відео)

Скандал між львівським істориком та СБУ докотився до Європи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: