Прем'єр Туреччини відвідає Київ, щоб домогтися безвізового режиму

24 січня з дводенним візитом до України прибуде турецький прем'єр Реджеп Ердоган. Анкара зацікавлена у скасуванні віз, Київ - у торговельно-економічних відносинах.

У понеділок, 24 січня, розпочинається дводенний візит до України прем'єр-міністра Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. У Києві від візиту чекають пожвавлення в торговельно-економічній та інвестиційних сферах. Турецька сторона натомість зацікавлена в скасуванні візового режиму між двома країнами.

Візит голови турецького уряду направлений на активізацію відносин в торговельно-економічній та інвестиційній сферах.

"Взаємовідносини з Туреччиною, з якою ми маємо величезний морський кордон, є для нас принциповими. Туреччина є одним з лідерів Чорноморського басейну. В Туреччині відбуваються дуже цікаві економічні зміни, вони мають величезний приріст інвестицій. Ми вважаємо, що координація зусиль з Туреччиною може дати суттєві переваги в економічному сенсі", - розповів голова президентської адміністрації Сергій Льовочкін.

Член парламентського комітету у закордонних справах, депутат-бютівець Євген Добряк зазначає, що партнерство між Україною та Туреччиною має перспективи стати стратегічним.

Через турецьку територію можуть пройти російські газогони, які "Газпром" має намір побудувати в обхід України. Проте цю тему, на думку Добряка, порушувати під час переговорів не варто. За його словами, питання "Південного потоку" і  Nabucco не треба піднімати на двосторонньому рівні, бо ці питання мають дуже багато проблемних складових в самій Туреччині.

Турецьку сторону цікавить серед іншого скасування візового режиму між двома державами. "Навіть якщо на переговорах йтиметься здебільшого про відновлення товарообігу до докризового рівня, турецьку сторону все одно передусім цікавить саме візове питання", – впевнена експерт з українсько-турецьких відносин Наталя Талалай.

Анкара вже підготувала проект комплексної угоди про безвізовий режим для всіх категорій громадян та вільну торгівлю і чекає відповіді Києва. Натомість в Україні поки що вивчають доцільність такого кроку.

Читайте також:

Литвин хоче об'єднати енергоресурси з Туреччиною

Туреччина очікує відповіді України щодо скасування віз

Турки вважають США головною загрозою для їхньої країни

Представлено першу "новітню" доповідь щодо розширення Євросоюзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: