Прем’єрство Тимошенко визнано неконституційним, - ЗМІ

Конституційний суд визнав незаконним відсутність подання до президента щодо призначення Юлії Тимошенко прем'єр-міністром.

Конституційний суд на закритому засіданні 28 квітня ухвалив рішення за поданням президента Віктора Ющенка, в якому він просив визнати порушенням Конституції відсутність подання на його адресу про призначення прем'єр-міністра після формування коаліції фракцій БЮТ, НУ-НС і блоку Литвина.

За інформацією видання "Коммерсант-Украина", КСУ вирішив, що подання президентові мало бути подане. Але мотивувальна частина судового рішення виписана таким чином, що її можна тлумачити як на користь президента, так і на користь коаліції.

Нагадаємо, подання до КС було надіслано 13 лютого від президента Віктора Ющенка. Гарант вказує, що нинішня коаліція фракцій БЮТ, НУ-НС та Блоку Литвина не подавала йому пропозицій щодо формування Кабміну.

Кандидатуру Юлії Тимошенко на посаду прем'єра запропонувала "стара" коаліція. Та, що діяла в 2007-му році - БЮТ та НУ-НС. По тому уряд в грудні "перезавантажили", натомість не коаліційними зусиллями, що, переконує президент, не відповідає Конституції.

Тому Ющенко попросив суд надати офіційне тлумачення положень Конституції, згідно з якими коаліція депутатських фракцій вносить пропозиції президенту щодо кандидатури прем'єра, а потім прем'єр вносить йому пропозиції щодо кандидатур до складу уряду.

Зазначимо, що офіційне оприлюднення вердикту КС очікується в четвер.

Читайте також:

Ющенко побачив, що ідеї Тимошенко ведуть до тиранії

В Україні найбагатші у світі депутати

"Майбутній президент" Литвин пропонує Тимошенко пост прем’єра

СП: Тимошенко приховує від Ющенка і народу реальний стан економіки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: