Премія Global Teacher Prize Ukraine назвала найкращого вчителя країни

Премогла вчителька з Меліпотоля

Вчителька з Мелітополя Наталія Кідалова перемогла у національній премії Global Teacher Prize Ukraine, що відома в світі як "Нобелівська" премія для вчителів.

Переможниця отримала 250 000 гривень, поїздку в Дубай на Global Education and Skills Forum 2020 та один рік безкоштовного навчання від організатора премії — "Освіторії". Урочиста церемонія нагородження з червоною доріжкою, врученням призу глядацьких симпатій та святковим концертом відбулася 5 жовтня у Національній опері України. 

Учителька англійської мови та зарубіжної літератури, української мови та літератури Наталія Кідалова виборола перемогу у майже 3000 вчителів, які подавалися на нагороду цього року. Номінанти представляли всю Україну, а в лідерах за кількістю поданих заявок — Київська, Дніпропетровська та Донецька область. 

На уроках Наталії учні не тільки вивчають твори класиків, але й читають реп. Вчителька є тренеркою і координаторкою Південного хабу Всеукраїнської програми підтримки освітніх реформ "Демократична школа". Завдяки її активності школа виграла обладнання для smart-класу.

"2019-й був дуже вдалим для Global Teacher Prize. Президент відзначив орденом переможця позаторішньої премії Пауля Пшенічку, а ще трьох учасників нагородив званням Заслужений вчитель. Гурт ТНМК написали, а потім записали з вчителями хіп-хоп, присвячений темі освіти. Вчителів, як зірок, зустрічають оплесками на червоній доріжці. Бо вони важливі! — говорить Зоя Литвин, голова громадської спілки "Освіторія", організатор та голова журі національної премії. — Цього року ми отримали 2939 заявок. Для порівняння – в 2017-м їх було 630, в 2018-м – 1915. Все більше українських вчителів набираються сміливості і подаються на Global Teacher Prize, а ми гордо розповідаємо про них усій країні і при будь-якій нагоді — усьому світові". 

Переможцем народного голосування на сайті ТСН, у якому взяли участь понад 16 000 тисяч читачів з усіх регіонів України, став учитель інформатики з Вінниці Олег Слушний. Вчитель впроваджує в навчання STEM-освіту, зокрема робототехніку. 

Грошову винагороду 70 000 гривень та освітню подорож — спеціальний приз від куратора премії, телеведучої "1+1" Наталії Мосейчук — отримала вчителька з Івано-Франківська Тетяна Лінійчук.  Додатковий приз 50 000 гривень та освітню подорож також отримала Олена Кіркевич, вчитель математики в "Школі супергероїв" при Охматдиті. 

Компанія Microsoft нагородила вчительку Анну Величко з Львова за новаторський підхід у навчанні. Вона представлятиме Україну на міжнародному форумі Microsoft Education Exchange 2020 в Австралії. 

Український Культурний Фонд відзначив спеціальною премією вчительку Маріанну Климчук з села Долишній Шепіт. Саме вона поїде на мистецький вікенд до Відня.  

Спеціальною премією "Реалізація мрії" від МХП нагородили вчительку Лесю Шевчук з Хмельницького. Спеціалізована школа, де вона викладає, отримає транспорт, що полегшить пересування дітей з інвалідністю. Премію 100 000 гривень від Zagoriy Foundation отримав учитель хімії з Чернігівщини Олександр Лисич. 

Гостей святкової церемонії вітали виступами ONUKA, Оксана Муха, Театр Тіней та Тіна Кароль з військовим оркестром. Справжнім сюрпризом став виступ ТНМК разом з переможцями та фіналістами премії 2017 та 2018 років. Спеціально для Global Teacher Prize музиканти написали, а потім і записали спільний трек. "Пісня "Прокачай" — цікавий експеримент і для нас, і для вчителів. Ми намагалися донести до слухача, що бути допитливим, цікавитися всім, що навколо тебе — це круто", — розповідає Фагот. 

Відео Global Teacher Prize Ukraine: у Києві обирали найкращого вчителя країни

Це фінал щорічної національної премії для вчителів Global Teacher Prize Ukraine. Переможця обирали з-поміж 10 фіналістів. Усього ж було близько трьох тисяч претендентів. Про всі подробиці церемонії – у сюжеті.  

Global Teacher Prize Ukraine: у Києві обирали найкращого вчителя країни

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів