Претенденти на посади прокурорів в Офісі генпрокурора розпочали стажування: з 1597 кандидатів обрали 71

Претенденти на посади прокурорів в Офісі генпрокурора розпочали стажування: з 1597 кандидатів обрали 71

Фото: УНІАН

Вони пройшли три етапи добору: тестування на знання законодавства, тестування на загальні здібності та навички, а також співбесіду з виконанням практичного завдання.

Сьогодні, 1 червня, в Офісі генпрокурора України розпочалося стажування 71 кандидата на посади прокурорів. Це вже другий етап стажування претендентів на посади в Офісі генпрокурора.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

За інформацією, усього заявок на участь у відборі надійшло 1 597.

"1 тис. 247 кандидатів було допущено до іспитів. Вони пройшли три етапи добору: тестування на знання законодавства, тестування на загальні здібності та навички, а також співбесіду з виконанням практичного завдання", - йдеться у повідомленні.

В Офісі генпрокурора повідомили, що за результатами трьох етапів добору 71 кандидат був допущенний до першого етапу стажування - теоретичної (первинної) підготовки на базі Тренінгового центру прокурорів України. Нині стартував другий - стажування безпосередньо в структурних підрозділах Офісу генпрокурора.

"Після завершення стажування в Офісі генерального прокурора буде сформовано остаточний рейтинг, відповідно до якого кандидати обиратимуть посади. Рейтинг формуватиметься шляхом додавання балів, отриманих кандидатами за результатами складання іспитів. Кандидат, який займає вище місце в рейтингу, має переважне право на зайняття вакантної посади прокурора. У разі отримання кількома кандидатами однакової кількості балів переважне право на зайняття вакантної посади має кандидат із більшим стажем роботи в галузі права", - сказали в пресслужбі відомства.

Згідно із законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури", що набув чинності 25 вересня 2019 року, прокурори можуть бути переведені до нових органів прокуратури, що будуть створені, лише у разі успішного проходження ними атестації.

Нагадаємо, після першого етапу атестації прокурорів майже чверть із них відсіялася. Успішно склали іспит (тобто набрали необхідні 70 і більше балів зі 100) – 795 з 988 осіб. Найкращі результати показали 30-40-річні прокурори. Другий етап атестації в ГПУ пройшли 769 прокурорів. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація