Президент Абхазії вірить, що Янукович визнає її незалежність

Багапш розповів, що для нього, як для людини, вихованої ще в СРСР, Україна і українці завжди були і будуть близьким народом, тому він сподівається на визнання Януковичем незалежності Абхазії.

Президент невизнаної республіки Абхазія (Грузія) Сергій Багапш вірить, що Україна визнає її незалежність.

Зокрема на питання, чи чекає він визнання незалежності Абхазії з боку України в контексті того, що зараз президентом України став Віктор Янукович, а Партія регіонів в 2008 році підтримала і Південну Осетію, і Грузію, Багапш заявив:

"Ну, звичайно, ми віримо в те, що це відбудеться. Ми не збираємося форсувати події. Ми взагалі підтримували зважену політику Януковича, тому що він ніколи не дозволяв собі, підтримуючи одну частину України, бути вороже настроєним до іншої".

Крім того, Багапш розповів, що для нього, як для людини, вихованої ще в СРСР, Україна і українці завжди були і будуть близьким народом.

"Ми виховувалися на культурі України. Нас виховували і великий поет Тарас Шевченко, і великі спортсмени і діячі мистецтва. Отже українці залишаються для нас тим народом, з яким ми і далі готові йти по життю", - заявив президент Абхазії.

Нагадаємо, в 2008 році президент Віктор Ющенко під час виступу на 63-ій сесії Генеральної асамблеї ООН заявив, що Україна не визнає самопроголошену незалежності республік Південної Осетії і Абхазії і засуджує всі акти агресії і силових втручань, які відбулися в регіоні.

Нагадаємо, 12 грудня 2009 року в Абхазії відбулися президентські вибори. За результатами голосування 60-річний Сергій Багапш набагато випередив своїх суперників.

Варто зазначити, що саме за Багапша у серпні 2008 року стався військовий конфлікт між абхазькою і грузинськими бойовими загонами в районі Кодорської ущелини.

Зараз незалежність Абхазії визнали чотири держави. Першою це зробила Росія в серпні 2008 року, після війни в Південній Осетії. Після цього дипломатичні відносини з Абхазією встановили Нікарагуа, Венесуела та Республіка Науру.

Читайте також:

В Абхазії пройшла інавгурація Сергія Багапша

Південна Осетія встановила дипломатичні відносини з Науру

Євросоюз не визнав вибори в Абхазії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: