Президент Чехії не пускає до Києва посла з антиросійськими поглядами

Президент Чехії відмовився призначити послом в Україні Петра Мареша через його політичні погляди.

Президент Чехії Вацлав Клаус відмовився призначити послом в Україні колишнього лідера партії Громадянський Демократичний Альянс Петра Мареша через його політичні погляди, які не співпадають з промосковськими поглядами самого президента.

Суперечка між чеським міністром закордонних справ Карлом Шварценберґом і президентом Вацлавом Клаусом з приводу призначення восьми нових послів триває вже кілька днів.

Сторони порозумілися тільки щодо посла у Вашинґтоні. Ним стає екс-міністр сільського господарства Петр Ґандалович. Шестеро інших кандидатів, запропонованих Шварценберґом, президент, напевно, затвердить, але від призначення до Києва теперішнього посла в Нідерландах Петра Мареша відмовився категорично.

Знаний політолог Павел Шарадін пише, що Вацлав Клаус перевищує свої конституційні повноваження, оскільки банальна дипломатична процедура є прерогативою уряду, а в даному випадку – шефа чеської дипломатії Карла Шварценберґа.

З огляду на антимарешовську позицію президента почали поширюваться чутки, що Клаус і досі дивиться на Мареша як на "розкольника" (свого часу частина членства клаусовської Громадянської Демократичної партії відкололася, утворивши Громадянський Демократичний Альянс).

А деякі політичні коментатори обережно натякають, що даються взнаки промосковські симпатії самого Клауса, який хоче бачити у Києві дипломата з такими самими поглядами.

Читайте також:

Чехія звільнила генконсула у Львові за махінації з візами

У Чехії викрили російського шпигуна

У Чехії розгорівся скандал через "брудних" українських заробітчан

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: