Президент Казахстану заперечив анексію Криму – Україна готує демарші

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Токаєв каже, що Казахстан вірить у "мудрість та порядність російського керівництва".

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив, що не вважає те, що "відбулося в Криму", анексією. В українському МЗС стурбовані такі словами.

"По-перше, ми не називаємо те, що відбулося в Криму, анексією. Те, що відбулося, те відбулося. Анексія - це надто важке слово стосовно Криму", - заявив Токаєв в інтерв'ю Deutsche Welle у відповідь на запитання, чи був Казахстан наляканий анексією Криму та війною на Донбасі.

Президент Казахстану стверджує, що в його країні жодного страху щодо цих подій в Україні немає.

"Жодного страху, як ви кажете, не було, оскільки в нас, як я вже сказав, абсолютно довірливі, добросусідські відносини з Російською Федерацією. Споконвіку ми вірили в мудрість, порядність російського керівництва", - зазначив він.

Своєю чергою в українському Міністерстві закордонних справ заявили, що глибоко стурбовані такими висловлюваннями Токаєва.

"Україна завжди розглядала Казахстан як свого партнера і друга. Принципи взаємної довіри, поваги незалежності, державного суверенітету, територіальної цілісності і непорушності кордонів, рівноправності та невтручання у внутрішні справи одна одної, а також неухильне дотримання загальновизнаних норм міжнародного права, лежать в основі міждержавних відносин між Україною і Республікою Казахстан. Ці підвалини зафіксовані у підписаному ще в 1994 р. Договорі про дружбу і співробітництво і з того часу наша держава неухильно їх дотримувалась", - заявили там.

 У МЗС наголосили, що слова президента Казахстану не тільки суперечать засадам українсько-казахстанських стосунків, а й міжнародно-визнаній позиції, зафіксованій у резолюції Генасамблеї ООН.

"Особливо прикро, що такі слова президента Казахстану прозвучали напередодні міністерського засідання ОБСЄ,- організації, членами якої є обидві країни, а одним з засадничих принципів її, згідно з Гельсінським заключним актом, є повага до суверенітету та територіальної цілісності держав", - зазначили в українському відомстві.

 Там додали, що казахстанській стороні будуть зроблені відповідні демарші.

Нагадаємо, 14 листопада Третій комітет Генасамблеї ООН ухвалив резолюцію про захист прав людини в Криму в умовах російської окупації. ООН чітко зафіксувала, що дії РФ на українському півострові є грубим порушенням міжнародного права.

Відео Посольство України звернулося до Держдепу та Apple щодо "російського Криму" у додатках

Одна з найвідоміших американських компаній у своїх додатках почала позначати Крим як частину Росії. І на думку колишнього посла США в Україні Стівена Пайфера, завдяки цьому стала в один ряд з невизнаними Абхазією, Південною Осетією та Придністров'ям. Подробиці скандалу і як на нього відповіли українські дипломати – у сюжеті.  

Посольство України звернулося до Держдепу та Apple щодо "російського Криму" у додатках

Залиште свій коментар

Вибір редакції