Президент: кредит від Росії загрожує економіці України

Віктор Ющенко ще раз засудив таємні переговори, які, начебто, могли мати місце між урядом України та Москвою.

Президент переконаний, що технічні консультації на урядовому рівні щодо отримання кредиту від Росії є продовженням бездарної політики уряду і в жодному разі не повинні вестися у втаємниченому режимі.

Про це Віктор Ющенко заявив під час прес-конференції в Івано-Франківську.

За його словами, бюджету дефіцит складає орієнтовно 31 млрд. гривень, і ще близько 45 млрд. гривень планується спрямувати на рекапіталізацію банків.

"Це дефіцит, який говорить, що уряд не може адекватно реагувати на виклики, які сьогодні є. Це уряд, який не хоче пропонувати політику змін і реформ. Це уряд, який просто проводить далі політику популізму, і це небезпечно", – сказав президент.

Віктор Ющенко ще раз запропонував урядові відмовитися від такого рівня по суті неконтрольованого дефіциту бюджету, в цьому контексті він застеріг від ситуації, коли Україна знову отримає гіперінфляцію. За його словами, вже сьогодні жоден експерт не підтвердить закладений у бюджеті показник інфляції 9,5%.

Віктор Ющенко назвав неприпустимим ведення переговорів про зовнішнє запозичення на значну суму в 5 млрд. доларів у втаємниченому режимі. Самі ж переговори, за словами президента, підтверджують, що уряд не може фінансово забезпечити власну бюджетну політику.

Коментуючи останні домовленості щодо газу, президент висловив думку, що, очевидно, їх невід'ємною частиною "могла бути домовленість політична, яка передбачає кредитування, тому що жодною іншою формою обслугувати таку ціну (на газ) Україна не може".

"Тому ті консультації, як вони обережно сьогодні називаються, на отримання 5 млрд. кредиту з російського боку, є продовженням негативної безликої політики українського уряду. Це є кредит, який призводить до руйнування як економічного процесу, так і процесів утворення бюджету", - сказав Президент.

Також він повідомив, що не випише директив на проведення таких переговорів. За його словами, це несе загрозу національним інтересам України.

Нагадаємо, російські ЗМІ бурхливо обговорювали новий скандал, який розгорівся у Києві навколо відносин з Москвою. Адміністрація президента Віктора Ющенка звинуватила прем`єра в здачі національних інтересів під час таємних переговорів з Росією про надання валютного кредиту.

Міністерство фінaнсів Росії повідомило, що офіційного звернення від України з приводу надання кредиту на 5 млрд дол. ні в уряд РФ, ні в Міністерство фінансів РФ не надходило.

Читайте також:

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: