Президент назвав головну проблему України

Ющенко знайшов головну проблему держави. Це не політика, не безробіття і навіть не газ. Проблема у траспортуванні зернових культур.

Президент Віктор Ющенко відкрив термінал з відвантаження зернових та олійних культур на річковий транспорт СП "Нібулон".

На відкритті у селі Вітове Чигиринського району Черкаської області президент заявив, що останні три роки країна має врожаї зернових на рівні 47-50 млн тонн.

"Половина українського врожаю зернових – це експортний потенціал України. І головна проблема країни – транспортування зерна від складу в селі до порту", - зазначив він.

За його словами, "Україна займає в світі п’яте місце по експорту зернових культур, четверте – по експорту кукурудзи і перше – по експорту ячменю". "Зараз Україна має третину від потреб елеваторного господарства", - зазначив Ющенко.

Він заявив, що новий термінал з відвантаження зернових культур на 60 тис. тонн на 10% здешевить доставку черкаського зерна до споживача.

За словами президента, найбільше стримує український експорт проблема з поставкою зернових культур. При цьому він додав, що відбувається відродження Дніпра як транспортної артерії України.

Як повідомлялося, виручка зернотрейдерів від експорту українського зерна в поточному маркетинговому році вже становить більше 869 мільйонів доларів.

"З початку липня ми експортували майже 7,5 мільйонів тонн зерна, що майже на 350 тисяч тонн більше, ніж за аналогічний період минулого року", - повідомив заступник міністра агрополітики Іван Демчик.

За його словами, при цьому виручка зернотрейдерів у порівняння з торішньою скоротилася більш, ніж на 40% або на 670 мільйонів доларів. Як пояснив чиновник, скорочення виручки відбулося через падіння цін на світовому ринку.

Читайте також:

Україна вже вивезла нового урожаю на 860 мільйонів доларів

Ціни на пшеницю впали до мінімуму з квітня 2007 року

Єгипет визнав українську пшеницю непридатною для споживання

Росія випередила Україну на світовому ринку зерна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: