Президент не звільнить Стельмаха під тиском

Ющенко прийматиме рішення про перебування Стельмаха на посаді голови НБУ без зовнішнього тиску.

Про це заявив сьогодні глава Секретаріату президента Віктор Балога. За його словами, це питання не повинно стати деструктивним чинником, який заважатиме нормалізації економічної ситуації.

"Зараз прем'єр і очолювана нею політична сила у Верховній раді хоче розіграти фактор Національного банку для захоплення нових владних позицій. Не виключено, що фракція БЮТ блокуватиме роботу парламенту, аби домогтися звільнення голови НБУ. Однак справжньою метою таких дій є зовсім не наведення ладу у фінансовій сфері, а одержання додаткових дивідендів для "біло-сердечних". Тому суспільство має розуміти, що спроби БЮТ під проводом Тимошенко поглибити політичну кризу є перешкодою на шляху подолання кризи економічної", - сказав він.

На думку Балоги, в основі спроб прем'єр-міністра будь-що скинути з себе відповідальність за кризовий стан вітчизняної економіки, у тому числі й у фінансовій сфері, лежать наслідки непрофесійних дій економічного блоку уряду. За його висновком, саме Кабінет міністрів під керівництвом Тимошенко винен у тому, що світова економічна криза настільки згубно позначилася на українській економіці. Він нагадав, що прем'єр неодноразово заспокоювала суспільство в тому, що загрозливі процеси на світових ринках не матимуть жодних серйозних наслідків для України.

"Отже, уряд проґавив момент, коли можна було застосувати превентивні антикризові заходи", - вважає він.

Глава Секретаріату також звернув увагу, що одним із очевидних свідчень непрофесійних дій Кабінету міністрів є відсутність угоди на постачання російського газу. За його словами, Тимошенко кілька місяців тому переконувала, що газовий контракт із Росією ось-ось буде підписаний.

"У підсумку договору як не було, так і немає, а прем'єр вкотре шукає винних у власних прорахунках. Президент неодноразово наголошував, що уряд має підготувати зрозумілу та прозору схему газових поставок. Її відсутність до цього часу вказує на те, що Тимошенко конструює таку комбінацію, яка принесе їй особисту вигоду. Очевидно, дається взнаки її досвід керівництва "Єдиними енергетичними системами", - сказав Балога.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: