Президент Палестини відвідає Україну

Президент України провів переговори з главою Палестинської автономії Махмудом Аббасом.

Президент Палестинської національної автономії Махмуд Аббас прийняв запрошення відвідати Україну. 

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав журналістам після зустрічі з президентом України Віктором Ющенком у Рамалі.
 
За словами Аббаса, він з радістю приймає запрошення і підтверджує готовність відвідати Україну найближчим часом. Президент ПНА також подякував Ющенку за підписання ним указу про гуманітарну допомогу Палестині, за ініціативи по врегулюванню конфлікту між Ізраїлем і палестинською автономією.
 
Президент Палестини підкреслив, що зараз ПНА та Ізраїль проходять важливий етап у своїх відносинах. Він сподівається на конференцію в Анаполісі (США) (за ініціативи Президента Сполучених Штатів Джорджа Буша в Анаполісі пройде конференція з питання врегулювання конфлікту між Ізраїлем і Палестиною).
 
Аббас сподівається, що напрацьована Дорожня карта дозволить мирно врегулювати конфлікт. "Мир потрібен нашим країнам, а не стіна, яка нас розділяє", - сказав він, висловивши переконання, що переговори завершаться створенням держави Палестина зі столицею у Східному Єрусалимі. 

Аббас наголосив, що Палестина та Ізраїль мають існувати мирно.

Віктор Ющенко, в свою чергу, висловив переконання в тому, що палестино-ізраїльський конфлікт буде врегульовано найближчим часом. 

Він підтвердив готовність України надати усі можливі засоби для допомоги у мирному врегулюванні конфлікту. 

"Я покидаю сьогодні Палестину з оптимізмом. Та дорога, яка окреслена, і ті ініціативи в Анаполісі, переконаний, призведуть до врегулювання цієї тяжкої проблеми", - наголосив Ющенко.
 
Він також зауважив, що зустрічі з президентами Ізраїлю та Палестини дають йому підстави для оптимізму. "Мені приємно, що я знайшов подібну позицію у Переса (президента Ізраїлю) і Аббаса по врегулюванню цього конфлікту", - сказав Ющенко.
 
Президент України повідомив, що предметом переговорів була й економічна співпраця. Зокрема, сторони домовились, що найближчим часом в Україну прибуде палестинська делегація на чолі з міністром закордонних справ. До складу цієї делегації входитимуть представники палестинського бізнесу. 

За словами глави української держави, у ході цього візиту йтиметься про реалізацію конкретних прикладних проектів, у тому числі і щодо створення зони вільної торгівлі, про співпрацю у сфері сільського господарства. 

Говорячи про інші можливі шляхи співпраці, Ющенко повідомив, що прийняв рішення відкрити диптоматичне представництво України у Палестині. "Я думаю, що наша присутність у Палестині має бути посилена", - підкреслив він. 

Президент України також заявив про те, що питання статусу українських громадян у ПНА найближчим часом буде вирішено.

За словами Ющенка, в ході його зустрічі з Аббасом 15 листопада обговорювалось питання статусу українських громадян, які за різними обставинами опинились у Палестині.

Ющенко зауважив, що таких людей - близько 600.
Як повідомив глава української держави, його палестинський колега запевнив, що на сьогодні усі принципові питання узгоджені і тому найближчим часом питання правового статусу українських громадян буде вирішено.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: