Президент переконаний: ні ПР, ні БЮТ не перепишуть правил гри

Ющенко переконаний, що будь-яка політична сила, якщо вона поважає людей, мала б врахувати ці зауваження.

Президент Віктор Ющенко впевнений, що ні Партія регіонів, ні БЮТ не будуть вносити змін до законодавства щодо виборів глави держави.

Президент нагадав, що його зауваження до закону про вибори президента, ухваленого влітку цього року, ґрунтувались на 188 зауваженнях Венеціанської комісії. Також він нагадав, що Конституційний Суд врахував повністю або частково 10 із 13-ти його зауважень.

Ющенко переконаний, що будь-яка політична сила, якщо вона поважає людей, мала б врахувати ці зауваження. Але президент переконаний, що БЮТ та Партія регіонів не підуть на ці зміни. "Очевидно, ці норми не будуть прийняті. Очевидно, що це не найкраща відповідь, але це не фатальна трагедія", - зауважив він.

За його словами, Україна за останні декілька років провела двоє дочасних виборів, продемонструвавши спроможність забезпечити їх чесність та демократичність.
Крім того, глава держави зауважив, що сьогодні в країні можна констатувати парламентську та конституційну кризу, яку вирішити без реформування Основного закону буде неможливо.

Ющенко підкреслив, що сьогоднішня "затяжна парламентська криза" побудована на тому, що у Верховній раді сьогодні є коаліція. Але вона не має голосів 226 депутатів, що не дає можливості ухвалювати будь-які важливі рішення, підкреслив президент.

Нагадаємо, 2 грудня Верховна рада відхилила законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виборів президента України". Парламент розглядав поправки до закону про вибори президента протягом двох днів. Всього до другого читання було подано 243 поправки, але жодна з них не була підтримана. Як пояснив головуючий на пленарному засіданні перший заступник голови ВР Олександр Лавринович, оскільки не була підтримана жодна поправка до цього закону, то немає і предмету для голосування і прийняття його у другому читанні і в цілому.

3 грудня президент Віктор Ющенко направив голові Верховної ради Володимиру Литвину лист, у якому просить повернутися до розгляду змін до закону про вибори глави держави. У ЦВК вважають за можливе внесення змін до закону до дня голосування.

Читайте також:

Ющенко не буде прем'єром після виборів

Ющенко назвав умови відмови Тимошенко і Януковича від президентства

Більшість українців погодиться з фальсифікацією результатів виборів

Янукович платить агітаторам майже вдвічі більше, ніж Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: