Президент підписав указ про невідкладні заходи через підтоплення на Західній Україні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Через негоду загинули дві людини.

Через інтенсивні дощі у західних областях почалися підтоплення. Через повені навіть загинули двоє людей. Президент Володимир Зеленський підписав указ Про невідкладні заходи щодо подолання наслідків надзвичайної ситуації природного характеру на окремих територіях Закарпатської та Івано-Франківської областей.

У документі йдеться, що потрібно вжити невідкладні заходи через руйнування та пошкодження житлових будинків, транспортної інфраструктури, систем енергозабезпечення, зв’язку, заподіяння іншої шкоди. Також слід захистити життя і здоров’я людей, надати їм допомогу.

Відповідно Кабмін повинен невідкладно забезпечити належну координацію та взаємодію центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з питань подолання наслідків, спричинених надзвичайною ситуацією, посилення контролю за реалізацією заходів щодо подолання таких наслідків; вирішити в установленому порядку питання фінансування та забезпечення необхідними ресурсами для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків, спричинених надзвичайною ситуацією, нормалізації обстановки на постраждалих територіях.

Разом із Закарпатською та Івано-Франківською облдержадміністраціями уряд повинен забезпечити ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації, в тому числі проведення аварійно-рятувальних, ремонтних, будівельних робіт для відновлення житлових будинків, транспортної інфраструктури, житлово-комунального господарства, інженерних споруд і комунікацій, організувати проведення у повному обсязі протипаводкових робіт; забезпечити населення питною водою, необхідною медичною допомогою та медикаментами, предметами першої необхідності; здійснювати оперативне, повне інформування населення про обстановку на постраждалих територіях і заходи, що вживаються для подолання наслідків надзвичайної ситуації та нормалізації життєдіяльності.

В указі також ідеться про те, що слід запропонувати органам місцевого самоврядування Закарпатської та Івано-Франківської областей вирішити питання фінансування, надання необхідної допомоги для подолання наслідків надзвичайної ситуації на постраждалих територіях.

Нагадаємо, через інтенсивні дощі на Прикарпатті відбулося підняття рівня води у річці Павлівка, внаслідок чого було підтоплено понад 300 будинків. На Рівненщині після 10-годинної зливи вночі вийшла з берегів річка Бунів. У селищі Рокитне через це підтоплені сотні господарств, загинули птахи та тварини.

Через негоду загинули дві людини. На Закарпатті 10-річний школяр Сергій Церуш разом з іншими дітьми грався біля школи. Він перечепився і впав у річку. На Івано-Франківщині загинув Борис Когуч. Чоловік послизнувся, розчищаючи стічну канаву до річки, впав у воду та зник. Згодом його тіло знайшли у річці.

ВідеоНа Закарпатті поліція допитує свідків та вчителів загиблого у воді хлопчика

Сильна течія підхопила його напередодні, і тільки сьогодні знайшли тіло. Під водою в області - тисяча гектарів городів, підтоплено півсотні хат. Це на власні очі спостерігала ТСН.  

На Закарпатті поліція допитує свідків та вчителів загиблого у воді хлопчика

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції