Президент піклується про врожай

На Херсонщині Віктор Ющенко провів нараду з господарським активом постраждалих від посухи областей України.

Віктор Ющенко
Президент обіцяє підтримку українським аграріям Фото: www.president.gov.ua

Президент зустрівся з представниками Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей.

Головна тема зібрання, що відбулося за підсумками робочої поїздки глави держави, – обговорення ситуації, яка склалася в аграрно-промисловому комплексі України в зв’язку із посухою, та пошук механізмів допомоги постраждалим регіонам.

«Реагувати на те, що ми називаємо посухою, означає знайти правильну відповідь на рівні центральної, регіональної влади, правильні відносини з діловими колами, дати відповідь на десятки речей, які стосуються фіскальної, цінової, бюджетної, торговельної політики тощо», – сказав Президент, відкриваючи нараду.

Глава держави констатував, що сьогоднішня ситуація засвідчила відсутність в Україні ефективних механізмів, які б зменшували вплив посухи, в тому числі на продовольчий та фуражний баланс країни. 

Він підкреслив, що прийнята урядом 4 червня постанова «Про невідкладні заходи зі зменшення негативного впливу засухи і забезпечення формування ресурсів зерна урожаю 2007 року» є першою реакцією на проблеми, викликані посухою. Протягом ближчих 7-10 днів, сказав В. Ющенко, влада має зробити все для реалізації інших відповідних програм. 

На думку глави держави, одним із перших кроків в цьому напрямку має стати якнайшвидше складення реєстру підприємств і регіонів, що потребують спеціальної державної допомоги. Мета – формування в підсумку такого типу державної підтримки, «яким можна сьогодні швидко дійти до виробника, і там, де є аграрно-оптимальні строки для посіву пізніх зернових, не втратити часу».

Президент також висловився за необхідність якомога швидше компенсувати сільгоспвиробнику його втрати, аби господарства були, перш за все, забезпечені насінням для осінньої посівної кампанії.

У ході наради Президент також порушив питання організації торговельної політики на зерновому ринку. «Ми повинні, говорячи про виробника, знайти йому захист, перш за все, в тому, що через нову торговельну політику він не буде кинутий на демпінговий ринок», – сказав він, відзначивши необхідність солідарної позиції при формуванні цієї політики.

Серед найважливіших питань глава держави назвав і формування продовольчих ресурсів зерна. На його переконання, керівники регіонів повинні взяти під особистий контроль закупівлі зерна до державного продовольчого резерву.

Крім того, В. Ющенко звернув увагу на необхідність додатково проаналізувати ефективність страхових механізмів у сільському господарстві. Президент також зупинився на темі функціонування водогосподарсько-меліоративного комплексу України, відзначивши, що це питання має бути відображене у рішеннях найближчого засідання РНБО, що стосуватиметься проблем посухи.

На розгляд Радбезу Президент запропонував передати всі рішення та пропозиції учасників сьогоднішньої наради.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: