Президент Польщі хоче дружити з Росією, але Україну бачить в ЄС

"Перебуваючи там, де розташована Польща, завжди краще перестрахуватися", - переконаний Броніслав Коморовський. Він хоче поліпшувати відносини і з Росією, і з ЄС, і з США, і з Україною.

Президент Польщі Броніслав Коморовський заявив, що поліпшення польсько-російських відносин не завадить Варшаві і надалі підтримувати Україну в її прагненні до зближення із Заходом.

За словами Коморовського, Польща виступає за відкритий характер ЄС і розширення не тільки на південний захід (Балкани), а й на схід (Україна).

"Ситуація змінилася з часів "помаранчевої революції", яку я підтримував. Однак необхідно вести діалог з Україною незалежно від того, хто перебуває при владі в Києві", - сказав Коморовський в інтерв'ю французькій Le Monde.

Водночас він дав зрозуміти, що Польща прагне "зберегти дві постійних величини польської політики".

"Ми робимо ставку на ЄС, але, в той же час хочемо, щоб ЄС зробив ставку на зміцнення трансатлантичних зв'язків. Будьмо реалістами. У тому, що стосується безпеки, тільки дурень не визнає військовий потенціал Сполучених Штатів", - зазначив він, додавши, що" на даний момент справжньої європейської оборонної політики не існує ".

"І потім, перебуваючи там, де розташована Польща, завжди краще перестрахуватися!" – наголосив Коморовський.

"Ми намагаємося побудувати безпечний, вільний від страху європейський континент. Польща докладає зусиль для поліпшення відносин з Росією. Це в наших спільних інтересах - і Польщі, і Росії, і всього Європейського союзу. Росія визнала, що Польща займає в ЄС сильну позицію. Вона зрозуміла, що треба разом вирішувати проблеми двосторонніх відносин, в іншому випадку ми не зможемо зрозуміти один одного. Польща хоче сприяти такому зближенню", - резюмував він.

Читайте також:

Новий президент Польщі не збирається дружити із Саакашвілі

Коморовський бачить майбутнє Польщі тільки у співпраці з Росією

Янукович: заради Євросоюзу Україна піде на все

Євросоюз не відмінить візи для українців до 2012 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: