Президент Польщі не готовий вшановувати убитих українців

За даними Gazeta Wyborcza, Лех Качинський може відмовитися брати участь у вшануванні вбитих поляками українців в роки Другої світової війни.

Сагринь
Пам'ятник загиблим в Сагрині українцям
З ймовірністю у 90% урочистості в польському селі Сагринь, у яких мали взяти участь президенти Польщі та України, не відбудуться, стверджують місцеві ЗМІ з посиланням на близькі до президента Леха Качинського джерела.

Як пише Gazeta Wyborcza, 8 вересня, під час офіційного візиту Віктора Ющенка до Польщі, мали відбутися меморіальні заходи у Сагрині, де 10 березня 1944 відділення Армії Крайової вбило сотні українців.

На заходи також був запрошений Лех Качинський. Але, як зазначає видання, кілька днів на Качинського тиснули кресов’яки (поляки, які жили у Західній Україні), стверджуючи, що спочатку Україна повинна увіковічити поляків, убитих в 1943-44 роках на Волині та в Галичині, а лише потім можна увіковічувати українців, убитих поляками.

"Шкода, що президенти Польщі і України відмовляються від нагоди, щоб в черговий раз сказати про важку, неоднозначну і трагічну спільну історію. І показати, що її можна переборювати", – стверджує автор статті.

"Качинський, хоч зробив кілька важливих жестів стосовно України, думає перш за все про переобрання через рік. А його електорат вважає, що у конфлікті між народами під час війни винні виключно українці, тож вони повинні бити себе в груди", – пише газета.

Водночас для президента Віктора Ющенка урочистості у Сагрині без участі польського колеги були б, на думку журналістів, "ляпасом".

"Прем’єр Росії Володимир Путін може тріумфувати. Він теж вибрав у Ґданську логіку того, як подобатися власним виборцям і твердолобим елітам. Шкода, що Польща і Україна, країни задекларованої європейськості, йдуть російським шляхом", - резюмує газета.

Село Сагринь стало символом трагедії депортованих українців. Саме у березні-квітні 1944 року досяг свого апогею масовий антиукраїнський терор на Холмщині, на колишніх етнічних українських землях, що належать сучасній Польщі. У цей період було спалено понад 50 українських сіл і вбито понад 4 тисячі українців. Зокрема, 9–10 березня 1944 року польськими бандитами було спалено село Сагринь і вбито до 1240 українців із Сагрині та довколишніх сіл.

Читайте також:

Польща визнала, що їй пропонували похід проти СРСР

Російська розвідка: перед Другою світовою Польща планувала знищити СРСР

Польща оприлюднила нові дані про втрати у Другій світовій війні

Польща розсекретить архіви про Голодомор в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: