Президент Польщі засудив Ющенка за героїзацію Бандери

Лех Качинський заявив, що присвоєння Степану Бандері звання Героя України "спрямоване проти процесу історичного діалогу і примирення".

Президент Польщі Лех Качинський засудив рішення українського президента Віктора Ющенка про надання лідеру Організації українських націоналістів Степану Бандері звання Героя України.

"Оцінка діяльності Організації українських націоналістів і Української повстанської армії є в Польщі однозначно негативною", - йдеться в офіційній заяві президента Польщі.

"Останні дії президента України спрямовані проти процесу історичного діалогу і примирення. Поточні політичні інтереси перемогли над історичною правдою", - наголосив Качинський.

Нагадаємо, 22 січня президент Віктор Ющенко присвоїв провіднику Організації українських націоналістів Степану Бандері звання Героя України. Командиру УПА Роману Шухевичу це звання надали ще в 2007 році.

У Польщі та Росії украй негативно сприйняли це рішення. Голова Спілки поляків України Станіслав Костецький заявив, що планує звернутися до Міністерства закордонних справ з проханням визнати Ющенка персоною нон-грата в Польщі.

5 лютого біля Посольства України в Варшаві, а також біля українських консульств у Любліні, Кракові та Вроцлаві відбудуться пікети проти визнання Степана Бандери та Романа Шухевича Героями України.

За даними польських ЗМІ, акції протесту пройдуть під гаслом "Польща і Україна – дружба і єднання. Ющенко, Бандера, ОУН-УПА і СС "Галичина" - ганьба і засудження".

Читайте також:

У Польщі організовують пікети проти Бандери та Ющенка

Головний рабин України поверне свій орден через Бандеру

Поляки в суді вимагатимуть визнати Бандеру нацистським злочинцем

Ющенко присвоїв Бандері звання Героя України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: