Президент попереджає!

Президент України Віктор Ющенко звернувся до прем'єр-міністра України Віктора Януковича з листом.

У листі президент акцентував увагу на можливості загострення ситуації, що склалася на ринку зерна  в країні через украй несприятливі погодні умови. Про це повідомляє прес-служба президента.

Глава держави вважає за необхідне, щоб міністерства агрополітики, фінансів, економіки, МНС та облдержадміністрації невідкладно вжили ряд заходів по підтримці аграріїв. Зокрема, забезпечили допомогу сільгоспвиробникам постраждалих регіонів, закупівлю зерна до продовольчого резерву, визначили обсяг збитків внаслідок посухи, механізм фінансової підтримки, посилили моніторинг цінової ситуації на споживчому ринку з метою недопущення безпідставного зростання цін на продукти харчування.

У зв'язку з вищезазначеним Президент України 5 червня 2007 р. вирушає у робочу поїздку до Миколаївської, Кіровоградської та Херсонської областей, де планує оглянути найбільш постраждалі від посухи райони.

На завершення поїздки у Херсонській області В.Ющенко проведе нараду з керівниками сільгосппідприємств Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей для вироблення спільного рішення щодо зазначених питань. В нараді запланована участь віце-прем'єр-міністра Віктора Слаути та міністра агрополітики Юрія Мельника. За підсумками наради президентом будуть надані доручення щодо ліквідації наслідків посухи і вирішення фінансових та інших проблем агропідприємств.

Зазначимо, що за інформацією віце-прем"єр-міністра Віктора Слаути, на сьогодні в Україні посухою охоплено 10 млн. га, з них: 1,5 млн. га - в Дніпропетровській обл.; 1,2 млн. га - в Миколаївській обл.; Кіровоградська і Запорізька області - по 1,3 млн. га; Херсонська обл. - 1,74 млн. га; Черкаська і Вінницька області - 0,7 млн. га; Київська обл. - 0,5 млн. га. В.Слаута також повідомив, що за останній тиждень площа загиблих від посухи зернових збільшилася з 407 тис. га до 651 тис. га.

За словами В.Слаути, Кабмін виділить 350 млн грн на боротьбу з посухою та формування запасів зерна врожая 2007 р. Це визначено відповідною постановою уряду, яка вступила в дію.

Як повідомлялося, за попередніми даними експертів, урожай озимої пшениці в 2007 р. складе 10-12,5 млн т замість очікуваних 16-17 млн. т. Раніше Мінагрополітики прогнозувало урожай зерна в ц.р. на рівні близько 38 млн т у порівнянні з 34,3 млн т у 2006 р.

За даними Держкомстату України, запаси пшениці в Україні за станом на 1 березня 2007 р. складали 4,5 млн т (з них 960 тис. т знаходяться у власності компаній, що входять в Українську зернову асоціацію (УЗА), що практично відповідає рівню 2006 р., тоді коли експорт пшениці не обмежувався. Внутрішнє споживання пшениці складає 12 млн т/рік.

Напередодні прем"єр-міністр Віктор Янукович не виключив, що уряд може відновити квоти на експорт зернових через посуху.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: