Президент попросив грошей і в МВФ, і в Світового банку

Ющенко написав листа директорам МВФ та Світового банку.

Президент України Віктор Ющенко у листі до директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Домініка Стросс-Кана висловив сподівання на сприяння якнайскорішому відновленню роботи місії МВФ в Україні.

Президент подякував "за розуміння складності поточної економічної ситуації в Україні і готовність відновити діалог з українською стороною щодо перегляду критеріїв Меморандуму про економічну та фінансову політику".

Ющенко наголошує у листі, що сьогодні відбулася його зустріч з прем`єр-міністром, головою Національного банку, головою Верховної ради і представником парламентської фракції Партії регіонів, основним завданням якої було вироблення єдиного національного плану з подолання кризи, стабілізації економіки і нарощення її потужностей.

За його словами, вже наступного тижня зацікавлені органи влади і політичні партії підготують узгоджені позиції з невирішених питань і передадуть їх до офісу МВФ у Вашингтоні. До парламенту також буде внесено низку законів, на необхідність прийняття яких звертала увагу остання місія Фонду. Це дозволить суттєво скоротити дефіцит державного бюджету на 2009 рік. "Цими кроками Україна засвідчує свою готовність до відновлення діалогу з Міжнародним валютним фондом", - наголосив у листі глава держави.

Крім того президент надіслав листа президентові Світового банку Роберту Зелліку.

Ющенко подякував за підтримку Світовим банком його ініціативи з об`єднання зусиль усіх гілок влади та політичних сил на відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Глава держави також висловив сподівання щодо надання Україні Світовим банком консультативної допомоги та започаткування нового кредиту для прискорення реструктуризації економіки України та полегшення подолання нею наслідків світової фінансової кризи.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд 5 листопада 2008 року схвалив рішення про виділення Україні стабілізаційного кредиту в обсязі 16,43 млрд. доларів США для зміцнення довіри у фінансовому секторі та допомоги економіці країни, яка постраждала від світової фінансової кризи.

У листопаді 2008 року Україна отримала перший транш кредиту в розмірі 4,5 млрд. доларів.

9 лютого голова місії МВФ Джейла Пазарбазіолу повідомила, що МВФ планує протягом найближчих тижнів повернутися до перегляду угоди stand-by між МВФ і Україною.

Читайте також:

Тимошенко підписала лист до МВФ і передала його Ющенку

Янукович пропустив зустріч у Ющенка через хворобу

МВФ не подобається, як Україна торгує сталлю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: