Президент повернувся з Хорватії

Завершилась робоча поїздка Президента Ющенка до Хорватії. Замість запланованих двох днів Гарант дозволив собі лише одноденну відсутність.

Президент України Віктор Ющенко повернувся до Києва після завершення офіційного візиту до Хорватії.

Про це в п'ятницю, 1 червня, повідомляє "Українська правда" з посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна".

Нагадаємо, спочатку планувався дводенний візит Ющенка до Хорватії. Пізніше прес-служба президента повідомила, що візит буде одноденним, а потім знов змінила дату повернення Ющенка до України на 1 червня.

Як повідомляє прес-служба Президента, у Загребі (Хорватія) відбулась офіційна зустріч Президента України Віктора Ющенка та Президента Республіки Хорватія Cтепана Месича. 
Зустріч у вузькому колі проходила в рамках офіційного візиту Глави Української держави до Хорватії. 

Під час діалогу сторони підкреслили високий рівень українсько-хорватських політичних взаємин, які значно активізувалися останнім часом. 

Президент України запевнив хорватського колегу, що стратегічним курсом України була і залишається євроатлантична та європейська інтеграція, кінцева метою якої – членство в НАТО та ЄС.

Після завершення зустрічі український та хорватський Президенти обмінялися державними нагородами. Віктор Ющенко нагородив Степана Месича орденом Князя Ярослава Мудрого I ступеня. Зі свого боку, Президент Хорватії вручив Віктору Ющенку орден короля Томіслава зі стрічкою та Великою Даницею за визначний внесок у розвиток дружніх відносин та співробітництво між Україною та Хорватією.

Після урочистої церемонії розпочалися переговори під головуванням Глав держав у розширеному складі.

Також, Президент дав інтерв’ю Першому каналові хорватського державного телебачення «ХРТ-1».

Серед головних тем інтерв’ю – внутрішньополітична ситуація в Україні та врегулювання парламентської кризи, зовнішньополітичні пріоритети України та євроінтеграційні прагнення, двосторонні відносини України й Хорватії.

Говорячи про взаємини України з Хорватією, Віктор Ющенко відзначив важливість співробітництва двох країн у таких сферах як літако- та машинобудування, медицина, фармакологія, туристичній галузі, співробітництво із розбудови інфраструктури, зокрема, у контексті підготовки України до проведення чемпіонату Євро-2012, а також військово-технічної співпраці. 

Прес-служба Президента також повідомляє про те, що Віктор Ющенко в Загребі провів зустріч із представниками української громади Хорватії.

На початку зустрічі Президент України наголосив, що українство за кордоном є важливим елементом політики нашої держави. Він запевнив, що Україна буде активно підтримувати усі ініціативи української громади, які зміцнюватимуть політичний та економічний, культурний діалог України й Хорватії. 

«Для нас це є політика, яку треба проводити на рівні державних інтересів», – сказав В. Ющенко. Він наголосив, що українська влада усвідомлює важливість закордонних діаспор з точки зору утвердження в інших країнах національних інтересів України та свою відповідальність перед закордонним українством.

Президент України підкреслив, що як Глава держави надає особливої уваги темі зміцнення зв’язків з українською громадою за кордоном. Говорячи про допомогу, яку може надати Україна представникам української діаспори у Хорватії, В. Ющенко відзначив, насамперед, освітянські проекти. 

Йдеться, зокрема, про надання за потребою підручників, навчальних методик та програм, формування бібліотек української книги тощо. У цьому контексті він також відзначив актуальність теми навчання в Україні українців, які проживають у Хорватії.

В. Ющенко також повідомив, що сьогодні на зустрічі із керівництвом Республіки Хорватія обговорювалося питання проведення українських днів у Хорватії. Президент запропонував учасникам зустрічі сформулювати свої пропозиції щодо цієї теми.

Віктор Ющенко під час зустрічі також відзначив готовність української сторони підтримувати проекти щодо встановлення пам’ятників видатним українцям за кордоном. Глава Української держави також подякував представникам української громади за зусилля, яких вони докладають у питанні визнання Хорватією Голодомору в Україні актом геноциду.

Наприкінці зустрічі Президент передав представникам української діаспори подарунки, серед яких добірки художньої та довідкової літератури українською мовою, записи української народної музики. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: