Президент пророкує "колосальні штрафи" через газ RosUkrEnergo

Ющенко називає антизаконним дії з газом RosUkrEnergo і вважає, що Україну чекатимуть міжнародні штрафи.

Ситуація з розмитненням газу RosUkrEnergo може привести до "колосальних міжнародних штрафів", вважає президент Віктор Ющенко.

Про це він заявив сьогодні в програмі "Свобода на Інтері". Президент закликає провести повне розслідування цієї ситуації, щоб вияснити, "хто робить ті політичні махінації і спекуляції, які приведуть країну до колосальних міжнародних штрафів, тому що чинити так з чиєюсь власністю - антизаконно. Незалежно від того, які компанії стоять, які прізвища стоять".

Ющенко підкреслив, що якщо сьогодні судом уже виноситься рішення закрити слідчі дії, на його думку, тоді виникає запитання, "як ми збираємося боротися з корупцією?". Президент наголосив, що рішення цього питання знаходиться і повинно знаходитися виключно в законній площині. СБУ і ГПУ – це єдині органи, які володіють правом кримінального переслідування від імені держави, підкреслив глава держави.

Крім того, Ющенко зазначив, що нинішня коаліція не представила прем'єр-міністра, уряд для затвердження, тому що нова коаліція, яка утворюється, проходить ту саму процедуру, як і перша коаліція, чи друга коаліція з точки зору формування уряду. "Чи може нестабільний уряд запропонувати антикризовий пакет, провести новий бюджет? Очевидно, ні", - зазначив Ющенко.

Як повідомлялося, президент заявив, що вважає відставку Володимира Огризка з посади міністра закордонних справ виключно політичним рішенням.

Як повідомлялося, 2 березня слідче управління СБУ порушило кримінальну справу за фактом заволодіння чужим майном, а саме – більш ніж 6 млрд. кубометрів природного газу на суму 7 млрд. 500 млн. грн. шляхом зловживання службовими особами НАК "Нафтогаз України" своїм службовим становищем.

4 березня в офісі НАК "Нафтогаз України" в Києві співробітники СБУ у присутності бійців спецпідрозділу "Альфа" проводили слідчі дії в рамках розслідування цієї кримінальної справи.

В. о. голови правління "Нафтогазу" Ігор Діденко оскаржив ухвалу про порушення кримінальної справи в Шевченківському райсуді столиці, який своєю ухвалою припинив слідчі дії і призначив судове засідання за скаргою на 17 березня.

Увечері 4 березня прем`єр Юлія Тимошенко заявила, що конфлікт навколо "Нафтогаза" є наслідком боротьби "корупційних груп" за 11 млрд. кубометрів газу.

Читайте також:

Оніщук: судове припинення справи "Нафтогазу" - незаконне

СБУ закликала приносити їй документу по "Нафтогазу"

Хорошковський пояснив, що СБУ потрібно в "Нафтогазі"

RosUkrEnergo: Тимошенко привласнила газ за фальшивими документами
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: