Президент просить змінити Конституцію "чесно і гідно"

Ющенко розповів, що в нього є тільки один інтерес - створити об'єктивну Конституцію, бо він є "людиною партійно незаангажованою".

Президент Віктор Ющенко переконаний, що запропоновані ним зміни до Конституції мають забезпечити стабільну та більш ефективну роботу парламенту, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Як повідомляє прес-служба президента, про це він заявив в інтерв'ю щотижневому журналу "Фокус".

Прийшов час, коли нам треба висловитися публічно і ясно – якою могла б бути національна Конституція. Я є людиною партійно незаангажованою, у мене є тільки один інтерес – сформувати найбільш об'єктивний документ, тоді він отримає підтримку", – сказав президент.

Він наголосив на тому, щоб пройти всю процедуру "чесно і гідно": "парламентські слухання, парламентське рішення, звернемося до людей".

Ющенко переконаний, що тема реформування Конституції має бути предметом інтересу кожного громадянина та висловив сподівання, що Верховна рада підтримає запропоновані ним кроки.

Він також нагадав, що саме з метою забезпечення відкритого та прозорого конституційного процесу ним було ініційовано створення Національної конституційної комісії. "Мій головний партнер – 47 млн. українців", – переконаний Ющенко.

"Я чесно і сердечно виклав свою позицію і готовий кожен рядок цієї моделі устрою відстоювати. Виграють усі: ми будемо мати самодостатній уряд, самодостатній інститут місцевих органів влади", - сказав президент.

"Ми будемо мати інститут президентства, який чітко окреслений у своїх повноваженнях щодо гарантій стабільності, територіальної цілісності, безпекової, зовнішьної політики, того, що належить президенту", - наголосив він.

"Кожен отримає своє з точки зору компетентності", – зазначив Ющенко.

На його думку, парламент у даному випадку отримує територіальну і політичну представницькі місії. "Політична представницька місія бере на себе ту відповідальність, яка в компетенції виконавчої влади... З іншої сторони ми отримуємо інститут стабільної державної парламентської влади, яка забезпечує стабільний супровід конституційних державних інституцій", - зазначив Ющенко.

Нагадаємо, 31 березня президент передав спікеру ВР Володимиру Литвину власний проект нової Конституції і запропонував депутатам розглянути його як першочерговий.

Читайте також:

Вибори президента відбудуться на піку кризи в Україні

Президентська кампанія в Україні стартує 27 червня

Ющенко надіється змінити Конституцію ще за час свого правління

Ющенко направить свою Конституцію у Венеціанську комісію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: