Президент провів для Тимошенко лікнеп з роботи на асфальтоукладнику

Президент закликав уряд переглянути фінансування армії, а то прийнятий бюджет - "бюджет розвалу армії" і "дискримінація солдатів".

Президент України Віктор Ющенко вимагає від уряду і Верховної Ради радикально переглянути підходи до фінансування Збройних Сил України.

Про це Ющенко заявив на прес-конференції у Києві.

"Я не буду підписувати бюджет, задекларований урядом на 2010 рік, який передбачає фінансування армії у розмірі 8,3 млрд грн. Це бюджет розвалу Збройних Сил України», - наголосив президент.

Ющенко повідомив, що вже висловив свою позицію з цього питання прем’єр-міністру і також повідомить її народним депутатам, за його словами, так званій більшості.

"Це не бюджет Збройних Сил України як незалежної держави. Це є дискримінацією солдатів, офіцерів і оборонної функції держави", - наголосив Ющенко.

Президент підкреслив, що вимагає від прем’єр-міністра і парламенту радикально переглянути підходи до фінансування армії.

Ющенко навів приклад, що у 2009 році український військовий льотчик має нальот лише 4,7 годин (середній норматив у країнах НАТО є 120 годин на рік).

"Мені здається, що на асфальтоукладнику, там, де є лише три важелі: вперед, назад і стоп – там, здається, навчають 25 годин людину, яку хочуть посадити за асфальтоукладник", - сказав Ющенко.

Президент критично наголосив, що така урядова політика у сфері національної безпеки і оборони не спрямована на відстоювання української незалежності.

"Я ідеологічно не можу з цим погодитися. Не той час, щоб не звертати увагу на військових, тому що це буде велика помилка", - наголосив глава держави.

Нагадаємо, 15 вересня під час громадського обговорення проекту державного бюджету на 2010 рік прем`єр-міністр України Тимошенко заявила, що уряд у 2010 році збільшує фінансування сфер оборони та безпеки до 38,7 млрд грн проти 35,2 млрд грн у 2009 році.

Разом із тим, експерт Інституту міжнародних відносин Дипломатичної академії при Міністерстві закордонних справ України Олександр Палій повідомив, що на фінансування Збройних сил України у 2010 році уряд запланував лише 8 млрд. 279 млн100 грн за загальним фондом, за спеціальним фондом в бюджеті ЗСУ передбачено 4,756 млрд грн, заробити які Міноборони має самостійно.

Читайте також:

Гриценко: українська армія може припинити існування у 2010 році

Українська армія стане контрактною через сім років

Українська армія тренується вибивати з Криму умовного ворога

Українська армія отримала рекордне фінансування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: